Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ

В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ / сторінка 8

Назва:
В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,52 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Значне місце в оповіданнях належить авторським роздумам, лірико-філософським медитаціям, поетичним малюнкам природи у найрізноманітніших її виявах. Для прози початку століття характерна виразна суб'єктивна спрямованість, вона ж, головним чином, визначає тяжіння письменника до основ духовності, моральності.
З огляду на суттєві зрушення у художньому світобаченні письменника стає зрозумілою жанрово-стильова своєрідність бунінської прози. В оповідан-нях спостерігається відступ від канонічної композиційної структури, сюжет часто розгортається в єдиному настроєвому потоці, відсутні традиційні межі елементів композиції. Інколи деякі конкретні враження викликають ряд асоціацій, і тоді твір наповнюється образами із категорії "пам'ять".
Трагічна невідповідність між дійсним і бажаним сприймається автором як основа внутрішнього конфлікту особистості, драматичного і напруженого. Тому не погоджуємось із категоричною оцінкою тих критиків, які звинувачували Буніна у нівелюванні важливих соціальних проблем. Загалом, мала проза Буніна поч. XX ст. підпорядковувалася "внутрішній логіці" письменника. ЇЇ характерна ознака зумовлювалася особливістю бунінського світогляду: намаганням побачити красу світу, гармонію існування всього сущого. Таким чином, оповідання Буніна поч. XX ст. грунтуються на двох основних смислових домінантах: розлога картина природи і деталізований психологічний аналіз. Простота зображувальних засобів поєднувалася з проникливістю й ліричністю; кожен окремий твір розкриває цілісний етап "душевної" біографії героя, в якій проступають факти біографії і світовідчуття письменника.
1.4. Художній психологізм як складова літературного аналізу. Ставлячи собі за мету дослідити еволюційний розвиток психологізму в українській та російській літературі початку ХХ ст. і обираючи предметом без-посереднього спостереження малу прозу В. Винниченка й І. Буніна, мусимо застановитися на теоретичному аспекті зазначеної проблеми.
Створення цілісного, пластичного і неповторного характеру у літературному творі тісно пов'язано з майстерністю психологічного аналізу. Було б помилкою шукати витоки психологізму у творах окремих авторів або в естетичних засадах певної літературної епохи. Погоджуємося із твердженням В.Компанієць про те, що "психологічний аналіз - один із показників художнього розвитку людства - складався поступово і не міг бути одного разу відкритим... Письменники різних епох, наскільки дозволяв їм рівень людинознавства, відкривали нові й нові прийоми психологічного аналізу, які у ХІХ ст. витворили систему"11 Компаниец В.В. Художественний психологизм в советской литературе (1920-е годы). - Л: Наука, 1980.- С.11..
Аби встановити рівень психоаналізу в окремому творі чи групі творів, а також виокремити основні форми та засоби створення характеру, необхідно структурувати саме поняття літературного психологізму.
Пропоноване дисертаційне дослідження зосереджується на законо-мірностях психологічного аналізу, що втілений у конкретних літературних творах. Разом з тим, кожен текст інтерпретується як продукт інди-відуальної творчої діяльності автора, як опосередкований, художньо викладений життєвий досвід письменника. Рівень і форми психологічного аналізу узгоджуються з розумінням співвідношення мистецтва й дійсності, людини "в собі" та способів самореалізації.
Для розвитку художнього психологізму ключовим є поняття літературного персонажа, який трактується як "серія послідовних появ або згадувань однієї особи" Гинзбург Л. О психологической прозе.- Л.: Наука, 1977.-С.6.. Вихідним для психологічного аналізу є цілий суб'єктивно-об'єктивний комплекс, утворений зображенням зовнішності, поведінки, вчинків, мови тощо окремої особи, а також доповнений і ускладнений передачею внутрішнього стану, описом пов'язаних з ним подій та своєрідно організований авторською позицією".
Погоджуємося із поділом, запропонованим Л.Гінзбург, на персонажі-маски та персонажі-характери. Перший тип втілений у образах, призначених для актуалізації певної соціально-політичної, морально-етичної ідеї та наділений стійким набором рис і ознак.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: В. ВИННИЧЕНКО ТА І. БУНІН: ЕВОЛЮЦІЯ ПСИХОЛОГІЗМУ В МАЛІЙ ПРОЗІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок