Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ МЕТАБОЛІЧНИХ ЗМІН ТА ПОРУШЕНЬ СИСТЕМИ ГЕМОСТАЗУ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ ІЗ СУПУТНЬОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

Загрузка...

ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ МЕТАБОЛІЧНИХ ЗМІН ТА ПОРУШЕНЬ СИСТЕМИ ГЕМОСТАЗУ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ ІЗ СУПУТНЬОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

Назва:
ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ МЕТАБОЛІЧНИХ ЗМІН ТА ПОРУШЕНЬ СИСТЕМИ ГЕМОСТАЗУ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ ІЗ СУПУТНЬОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
КЕНДЗЕРСЬКА
Тетяна Бернардівна
УДК: 616. 37 – 002.2:611.12-005.4]: 616-005.1-08-085
ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ МЕТАБОЛІЧНИХ ЗМІН ТА ПОРУШЕНЬ СИСТЕМИ ГЕМОСТАЗУ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ
НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ
ІЗ СУПУТНЬОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії (м. Чернівці)
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
доктор медичних наук, професор
ХРИСТИЧ Тамара Миколаївна,
Буковинська державна медична академія, професор кафедри сімейної медицини
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор
Чухрієнко Н.Д.
Дніпропетровська державна медична академія
завідувач кафедри сімейної медицини і терапії для інтернів
доктор медичних наук, професор
Пасієшвілі Л. М.
Харківський державний медичний університет
завідувач кафедри загальної практики - сімейної медицини
Провідна установа Інститут терапії АМН України (м. Харків).
Захист дисертації відбудеться 10 червня 2003 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.06 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий 8 травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Бенца Т.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Хронічний панкреатит (ХП) – одне з найбільш поширених хронічних неінфекційних захворювань органів травлення, яке важко діагностується, характеризується прогресуючим перебігом, частими рецидивами з тривалою тимчасовою, а іноді й стійкою втратою працездатності, що робить його проблемою не тільки медичною, але й соціальною (Дегтярёва И.И., 1988; Губергриць Н.Б., 1994; Христич Т.М., 1996; Харченко Н.В., 2000).
Система вивчення гастроентерологічної патології в усьому світі носить мононозологічний характер, що заперечує висновкам практичної медицини. Роботи деяких авторів (Губергриц Н.Б., Христич Т.Н., 2000; Заіка А.В., 2002) свідчать про те, що в 70–90% хвороби органів травлення поєднуються між собою, а з віком - із захворюваннями інших органів та систем. За даними В.Т. Івашкіна (1999) на 1 хворого молодше 20 років приходиться 2,8 одночасно перебігаючих захворювань, у віці 21 рік - 40 років – 2.9, 41 рік - 60 років – 4.5, 61 рік - 75 років – 5.8 захворювань. Мононозологічний характер лікування призводить до його однобічності, відсутність системного підходу являється частою причиною діагностичної помилки та негативно впливає на профілактику ускладнень.
Актуальність теми. У осіб похилого віку ХП найчастіше супроводжується патологією серцево-судинної системи, а саме ішемічною хворобою серця (ІХС). Поєднання ХП та ІХС призводить до ряду структурних та метаболічних змін, що впливають на перебіг обох захворювань, та зумовлює необхідність розробки системного підходу до вивчення метаболічних змін у цієї групи пацієнтів (Губергриц Н.Б., Христич Т.Н., 2000). В ролі універсальних маркерів запалення при ХП із супутньою ІХС виступають показники пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ), стан системи антиоксидантного захисту (АОЗ) та рівень прозапальних цитокінів (Пасиешвили Л.М. Заздравнов А.А, 2001). Особливості кровопостачання підшлункової залози (ПЗ), вплив протеолітичних ферментів на кініногенез, систему гемостазу обумовлюють важливе значення мікроциркуляторних та гемореологічних розладів як у патогенезі ХП, так і ІХС (Губергриц Н.Б., 1994; Желунов Л.М., 1995). Медикаментозна корекція порушень, що мають місце у таких хворих, потребує системного підходу та подальшої розробки.
Отже, існує необхідність в розробці нового напрямку патогенезу, диференційованого підходу до лікування ХП з врахуванням наявності ІХС та віку хворих, що є безумовно важливою і актуальною проблемою гастроентерології та внутрішніх хвороб в цілому.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ШЛЯХИ КОРЕКЦІЇ МЕТАБОЛІЧНИХ ЗМІН ТА ПОРУШЕНЬ СИСТЕМИ ГЕМОСТАЗУ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ НА ХРОНІЧНИЙ ПАНКРЕАТИТ ІЗ СУПУТНЬОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок