Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пристрої потокового шифрування підвищеної стійкості до спеціальних впливів

Загрузка...

Пристрої потокового шифрування підвищеної стійкості до спеціальних впливів

Назва:
Пристрої потокового шифрування підвищеної стійкості до спеціальних впливів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,39 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІІВЕРСИТЕТ
Карпінський Богдан Зіновійович
УДК 681.3
Пристрої потокового шифрування підвищеної стійкості до спеціальних впливів
Спеціальність 05.13.05 – Елементи та пристрої обчислювальної
техніки та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному економічному університеті, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Широчин Валерій Павлович,
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”,
професор кафедри обчислювальної техніки.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Локазюк Віктор Миколайович,
Хмельницький національний університет, завідувач кафедри системного програмування; | кандидат технічних наук, доцент
Білан Степан Миколайович,
Київський університет економіки та технологій транспорту, доцент кафедри телекомунікаційних технологій та автоматики. | Провідна установа: | НУ „Львівська політехніка”, Міністерства освіти і науки України, кафедра електронних обчислювальних машин.
Захист відбудеться „2” лютого 2007 р. о „ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.082.02 при Тернопільському національному економічному університеті за адресою: 46020, Тернопіль, вул. Львівська 11, корпус № 11 (зал засідання вченої ради).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного економічного університету за адресою 46020, Тернопіль, вул. Львівська 11.
Автореферат розісланий „2січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 58.082.02
кандидат технічних наук, доцент _______ Яцків В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний розвиток комп’ютерних систем керування, обробки, зберігання та передачі оперативно-диспетчерської інформації щодо стану та режимів роботи складних розподілених об’єктів привів до зростання актуальності задач підвищення надійності та безпеки прийому-передачі такої інформації в різних умовах функціонування елементів та пристроїв обчислювальної техніки, в тому числі в умовах спеціальних впливів, які мають на меті реалізацію несанкціонованого доступу до оперативної інформації. Прикладами таких систем є розподілені системи керування і диспетчеризації залізничного та автомобільного транспорту, телекомунікації, нафтогазові та електроенергетичні транспортні системи, де все ширше використовуються методи та засоби оперативного криптографічного захисту інформації, що здатні забезпечити конфіденційність, цілісність та автентичність інформації, яка передається по відкритих каналах зв’язку.
Робота присвячена теоретичному аналізу та експериментальному дослідженню функціонування елементів та пристроїв обчислювальної техніки і систем керування в спеціальних умовах сучасних видів криптографічних атак, які спрямовані на апаратну складову криптоалгоритмів, – так званих атак побічних каналів витоку інформації.
Основною вимогою таких атак є опосередкований доступ до елементів криптопристроїв різними шляхами: або шляхом аналізу електроживлення під час роботи, або з допомогою направлених зовнішніх дестабілізуючих факторів і т.д., що не важко реалізувати в умовах віддаленості та розподіленості пристроїв сучасних інформаційних систем збору, передачі, обробки та зберігання оперативно-диспетчерської інформації.
Важливою науково-технічною задачею у цьому напрямку є врахування загальносистемних параметрів апаратури передачі та обробки даних для протидії різним видам атак на реалізацію з досягненням прийнятних для конкретного випадку показників ефективності, надійності, продуктивності, стійкості та технологічності виготовлення елементів і пристроїв систем керування та обчислювальної техніки.
На даний час відомі архітектурні рішення алгоритмів та пристроїв формування ключової гами (ФКГ), що ефективно реалізуються апаратно. Проте такі пристрої не враховують можливості спеціальних умов функціонування, спричинених аналізом енергоспоживання та внесення апаратних збоїв.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Пристрої потокового шифрування підвищеної стійкості до спеціальних впливів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок