Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Домініканські монастирі Волині кінця XVI – початку XIX ст.: інституційні засади, соціосередовище та основні напрями діяльності

Загрузка...

Домініканські монастирі Волині кінця XVI – початку XIX ст.: інституційні засади, соціосередовище та основні напрями діяльності

Назва:
Домініканські монастирі Волині кінця XVI – початку XIX ст.: інституційні засади, соціосередовище та основні напрями діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,27 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СІНКЕВИЧ Наталія Олександрівна
УДК 94 (477): 271.2 (438.41) “15/18”
Домініканські монастирі Волині
кінця XVI – початку XIX ст.: інституційні засади, соціосередовище та основні напрями діяльності
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Ульяновський Василь Іринархович,
професор кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Подаляк Наталія Гордіївна,
професор кафедри дипломатичної і консульської служби Дипломатичної академії України при МЗС України
кандидат історичних наук, доцент
Довбищенко Михайло Володимирович,
докторант Центру українознавства філософського факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка
Захист відбудеться 15 жовтня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 12 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Сокірко О.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації обумовлена метою, завданнями та характером дослідження. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку джерел і літератури та додатків. Обсяг тексту дисертації – 202 с. Список використаних джерел та літератури обіймає 32 с. (351 найменування).
Вступ. Актуальність дослідження Реконструкція історії Церкви в усій різноманітності її конфесій займає особливе місце в дослідженні соціо-історичних процесів на українських землях. Особливу значущість дослідження церковного життя має для періоду Середньовіччя та Нового часу, коли Церква відігравала вагому роль у житті як цілого суспільства, так і окремого індивіда. У зв’язку з цим історія окремих релігійних спільнот та інституцій і їх взаємодія з довколишнім соціумом є актуальною на сьогодні проблемою, важливість якої було засигналізовано у вітчизняній історіографії тільки нещодавно.
Однією з найбільш активних релігійних спільнот Католицької Церкви, що діяли на території України, був домініканський орден, який відіграв першочергову роль в оформленні та подальшому розвитку католицьких церковних структур і релігійного життя на українських землях упродовж XIII – першої половини XIX ст. Орден братів-проповідників, що становив собою розгалужену міжнародну організацію й охоплював своєю діяльністю практично всю Європу, був активним носієм західних релігійних, а разом з тим – культурних, інтелектуальних і світоглядних цінностей та ідей. Процес їх трансляції на українські землі, прищеплення, або відкинення представниками місцевого суспільства є надзвичайно актуальними дослідницькими питаннями в контексті посталої на сьогодні проблематики західних культурних впливів на Русь та вибору сучасною Україною відповідних геополітичних орієнтирів. В той же час побутування домініканських спільнот в умовах, якісно відмінних від західноєвропейських, неодмінно відбивалося на їхній діяльності на українських землях, надаючи інших форм і забарвлень традиційним напрямам та обсягам їх роботи. Особливо важливим є дослідження функціонування домініканського ордену на території Великої Волині, для якої був характерний відносно стабільний і консервативний уклад суспільного життя та наявність великої кількості домініканських осідків.
Таким чином, вивчення діяльності домініканського ордену на Волині є на сьогодні актуальною проблемою, дослідження якої зумовлене потребою з’ясувати роль домініканських монастирів у соціальних, етноконфесійних та культурних процесах, що відбувалися на українських землях та в контексті загальної діяльності ордену.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Домініканські монастирі Волині кінця XVI – початку XIX ст.: інституційні засади, соціосередовище та основні напрями діяльності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок