Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ПОЛІТИЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ ВОЛОДИМИРА СТАРОСОЛЬСЬКОГО

СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ПОЛІТИЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ ВОЛОДИМИРА СТАРОСОЛЬСЬКОГО

Назва:
СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ПОЛІТИЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ ВОЛОДИМИРА СТАРОСОЛЬСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,14 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський університет імені Тараса Шевченка
філософський факультет
Панок Ольга Володимирівна
УДК 32
СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ПОЛІТИЧНОЇ
КОНЦЕПЦІЇ ВОЛОДИМИРА СТАРОСОЛЬСЬКОГО
Спеціальність 23.00.01 - теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 1998.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичних наук Київського університету
імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник - кандидат філософських наук Салтовський Олександр
Іванович, доцент кафедри політичних наук
Київського університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти - доктор філософських наук Огородник Іван
Васильович, професор кафедри української філософії
та культури Київського університету імені Тараса
Шевченка;
 
- кандидат філософських наук Корж Юлія Миколаївна,
доцент кафедри соціально-політичної теорії
Українського даржавного університету харчових
технологій.
Провідна установа - Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
НАН України.
Захист відбудеться "19" жовтня 1998 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.01.01.12 в Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252017, м. Київ, вул. Володимирська, 62, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка.
Автореферат розіслано "18" вересня 1998 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради канд. філос. наук, доцент Постригань Г.Ф.
 
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Історія суспільно-політичної думки в Україні до сьогоднішнього дня має чимало невивчених сторінок. Це пов‘язано з неможливістю її об‘єктивного дослідження в часи існування Радянського Союзу, коли велика кількість імен українських мислителів через ідеологічні міркування була вилучена з наукового обігу. Тому проблема вивчення цієї сфери політичної науки в Україні є особливо актуальною.
Однією з таких невідомих сторінок є творче надбання визначного громадсько-політичного діяча, політолога, правника, соціолога, співзасновника та ідеолога Української соціал-демократичної партії (УСДП) Володимира Старосольського (1878-1942). Науковий доробок В.Старосольського є особливо цінним і актуальним для сьогоднішніх науковців та політиків, оскільки його вчення цілком відповідає світовому рівню політичної науки і є оригінальною самодостатньою політичною концепцією, що увібрала в себе і синтезувала основні засади суспільствознавчих теорій визначних західно-європейських та українських дослідників. Високий фаховий рівень професора В.Старосольського був високо оцінений під час викладацької діяльності в Українському Вільному університеті у Відні та Празі.
Праці В.Старосольського мають велике загально-теоретичне й прикладне значення, оскільки політологічний аналіз досліджених ним джерел та принципів функціонування основних політичних інститутів, зокрема, парламенту, суду, політичних партій, політичного процесу та законів його розвитку, а також сутнісних підвалин національного та соціального чинника в контексті світового політичного процесу та політичної ситуації в Україні, є основними моментами, що визначають подальшу долю суспільства.
Дослідження цих аспектів і сьогодні є предметом гострих наукових дискусій, оскільки з’ясування засадничих універсалій їх функціонування сприятиме виробленню політичних технологій, що дадуть змогу прогнозувати, контролювати та спрямовувати розвиток політичних процесів та політичних інститутів.
Вчення В.Старосольського є цінним для нас ще й тим, що він, у межах праць з практичної політології, чітко окреслює конкретну проблематику громадсько-політичного життя суспільства, яке являє собою переплетення економічних, політичних, етнокультурних, правових, соціальних процесів, що перебувають в тісній взаємозалежності, знаходить конкретні механізми їх узгодження та вирішення.
Ідеї, сформульовані В.Старосольським ще на початку XX століття є актуальними і у сучасних суспільних умовах, адже й досі у переважної більшості населення України ще не задоволені соціальні вимоги, українська нація як сталий соціально-політичний організм ще не довершила своєї консолідації, демократична форма правління знаходиться на стадії становлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: СУТНІСТЬ ТА ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ПОЛІТИЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ ВОЛОДИМИРА СТАРОСОЛЬСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок