Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державний механізм протидії тіньовій економіці

Державний механізм протидії тіньовій економіці

Назва:
Державний механізм протидії тіньовій економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
Серафимов Володимир Никифорович
УДК 351.83: 330.3
Державний механізм протидії тіньовій економіці
 
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі маркетингу Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - Кандидат економічних наук, доцент,
Смерічевський Сергій Францевич,
Донецький державний університет
управління Міністерства освіти і науки
України, декан обліково-фінансового
факультету (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Ахламов Анатолій Геннадійович, Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, завідуючий кафедрою економічної і фінансової політики (м. Одеса);
кандидат наук з державного управління, доцент Хайлова Тетяна Володимирівна, Донецький юридичний інститут Луганського державного університету внутрішніх справ, доцент кафедри господарського і екологічного права (м. Донецьк).
Захист відбудеться "18" грудня 2007 р. о 14-30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк-15, пр. Б. Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного університету управління (83015, м. Донецьк-15, вул. Челюскінців, 163а).
Автореферат розіслано "16" листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні економіка України перебуває не дуже в гарному стані через негативний вплив тіньового сектору. Тому природно, що у даний час пильна увага економістів прикута до тіньової економіки, оскільки вона зачіпає життєво-важливі інтереси людей. Наступна динаміка економічного розвитку України за останні роки свідчить про відсоткове зростання тіньового сектору економіки відносно рівня ВВП: 1999 р. - 39 %; 2000 р. - 33,5 %; 2001 р. - 39,7 %; 2002 р. - 47,4 %; 2003 р. - 46,3 %; 2004 р. - 49,0 %; 2005 р. - 51,4 %; 2006 р. - 49,3 %; (згідно даних Мінстату України). Таке становище підтверджує актуальність обраної теми по розв’язанню питань, пов’язаних з детіньовизацією економіки. Тіньовий сектор економіки зі своїми специфічними, властивими тільки йому соціально-економічними рисами та всепроникаючим характером дій, виступає сьогодні як невід’ємний елемент економічної системи. Тіньова економічна діяльність проникає в усі сфери національної економіки та призводить до непоправних втрат для держбюджету і економіки держави в цілому. Тіньова економіка має давні історичні корені, а її вивченням економісти займаються вже не одне десятиріччя.
Оскільки це явище присутнє в тій або іншій мірі в економіці будь-якої країни, то воно має свою індивідуальну назву, свій рівень активності та масштабність. В англомовних країнах це явище називається неофіційною, підпільною економікою; у Франції - підземною, прихованою економікою; в Німеччині - тіньовою, нелегальною. У нас в країні це явище має назву нелегальної та тіньової економіки. Не зважаючи на відмінність у назвах, сутність цього явища не змінюється. Тіньова економіка - це економічна діяльність, що знаходиться поза законом. Таким чином боротьба з тіньовою економікою стає однією з першочергових задач економічного розвитку суспільства.
Тіньову економіку можна порівняти із злочинністю, масштаби якої можна зменшити, але ліквідувати її зовсім практично неможливо. Сучасні трансформаційні процеси, що відбуваються в українській економіці, не можуть проводитися результативно і вчасно через негативний вплив з боку тіньової економіки. Вже стало очевидним, що на процес ринкової трансформації негативно впливають рівень і обсяги тіньового сектору економіки, який здатний заповнити дефіцит у споживчому попиті підробленими, неякісними, а інколи небезпечними для життя людини товарами і взагалі діяльність тіньового сектору економіки може зовсім знищити економічну систему.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Державний механізм протидії тіньовій економіці

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок