Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ В УКРАЇНІ (20 – 30 РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ)

РОЗВИТОК ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ В УКРАЇНІ (20 – 30 РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
РОЗВИТОК ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ В УКРАЇНІ (20 – 30 РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди
Лук'янова Вікторія Анатоліївна
УДК 37.013.75(091)(477)
РОЗВИТОК ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ
В УКРАЇНІ (20 – 30 РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент, Попова Олена Володимирівна, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, професор кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент, Вихрущ Віра Олександрівна, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, доцент кафедри педагогіки та початкового навчання; кандидат педагогічних наук, доцент, Сбруєва Аліна Анатоліївна, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Інститут педагогіки АПН України, лабораторія педагогічних інновацій, Міністерство освіти і науки, м. Київ.
Захист відбудеться “25” лютого 2003 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В).
Автореферат розісланий “23” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідження проблеми. Освіта – стратегічна основа розвитку особистості, суспільства, нації й держави, запорука майбутнього. Глибокі соціальні, духовні й економічні зміни, що тривають сьогодні в Україні, привели до реформування системи освіти, орієнтованої на входження у світовий освітній простір.
У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті визначено стратегію та пріоритетні напрямки створення життєздатної системи навчання й виховання, яка б забезпечувала умови для розвитку та самореалізації кожної особистості як громадянина України.
Педагогічна наука і шкільна практика сьогодні перебувають у пошуках оптимальних і перспективних шляхів демократизації, гуманізації й індивідуалізації навчально-виховного процесу, побудови взаємин між учителем та учнем, спрямованих на реалізацію можливостей кожної дитини, максимального прояву нею творчого потенціалу. У зв'язку з цим зростає виправданий інтерес до кращих надбань світової і вітчизняної думки з проблеми формування людської індивідуальності, здатної до саморозвитку й самореалізації, тому що об'єктивно підійти до розв'язання будь-якого питання можна лише за умови історичного погляду на весь розвиток проблеми в цілому.
Науковому розв'язанню цієї проблеми сприяє аналіз досвіду прогресивної педагогіки першої половини ХХ століття. Інтерес у цьому контексті становлять педагогічні концепції і практичний досвід представників експериментальної педагогіки. Необхідність вивчення розвитку експериментальної педагогіки в історичній ретроспективі зумовлюється тим, що історія її розвитку має самостійне значення. Критичне осмислення помилок і недоліків у цій галузі педагогіки, сприятиме вдосконаленню сучасного навчально-виховного процесу.
Теоретичне осмислення творчого розвитку та популяризації ідей експериментальної педагогіки сприяло розробці й поширенню освітніх інноваційних процесів у 20-30-х рр. XX століття. Саме цей період характеризується розбудовою національної системи освіти в Україні, педагогічною творчістю, альтернативними підходами до реформування школи та ін.
Отже, звернення до історичного аспекту дослідження розвитку експериментальної педагогіки в Україні у 20-30-х рр. XX ст. дозволяє віднайти в історико-педагогічному процесі раціональні шляхи вдосконалення навчально-виховного процесу, які можна реалізовувати в інноваційних процесах та реформації вітчизняного шкільництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ В УКРАЇНІ (20 – 30 РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок