Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕТРИЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ЗРУШЕННЯ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НАД РУХОМИМ ОЧИСНИМ ВИБОЄМ ПОЛОГОГО ВУГІЛЬНОГО ПЛАСТА

Загрузка...

ГЕОМЕТРИЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ЗРУШЕННЯ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НАД РУХОМИМ ОЧИСНИМ ВИБОЄМ ПОЛОГОГО ВУГІЛЬНОГО ПЛАСТА

Назва:
ГЕОМЕТРИЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ЗРУШЕННЯ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НАД РУХОМИМ ОЧИСНИМ ВИБОЄМ ПОЛОГОГО ВУГІЛЬНОГО ПЛАСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,92 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАЗАРЕНКО Валентин Олексійович
УДК 622.1:622.83
ГЕОМЕТРИЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ЗРУШЕННЯ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НАД РУХОМИМ ОЧИСНИМ ВИБОЄМ ПОЛОГОГО ВУГІЛЬНОГО ПЛАСТА
Спеціальність 05.15.01 – Маркшейдерія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі маркшейдерії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий консультант – доктор технічних наук, професор
ГАВРИЛЕНКО Юрій Миколайович
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри геоінформатики і геодезії.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Бакка Микола Терентійович
Житомирський інженерно-технологічний інститут Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри геотехнологій та промислової екології;–
доктор технічних наук, професор
Креніда Юрій Федорович
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри геоінформатики і геодезії;–
доктор технічних наук, доцент
Сдвижкова Олена Олександрівна
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), професор кафедри вищої математики.
Провідна установа – Криворізький технічний університет
кафедра маркшейдерії, Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться "_1_"_жовтня_2004 р. о _14-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.080.04 при Національному гірничому Університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий "_20_"_серпня_2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.В. Солодянкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кам'яне вугілля є основною енергетичною сировиною в Україні. За оцінками фахівців його загальні запаси складають 117 млрд. тонн, з них розвіданих – 45,8 млрд. тонн. Ці запаси залягають на великих територіях, і значна їхня частина знаходиться під населеними пунктами і промисловими об'єктами. Зокрема, у Західному Донбасі під різними громадськими, промисловими і природними об'єктами знаходиться 412 млн. тонн вугілля. Видобуток цих запасів неминуче спричинить зрушення гірських порід і деформування земної поверхні, що може негативно позначитися на стані поверхневих об'єктів, що потрапили до зони впливу гірничих розробок. Забезпечення безпечної підробки будинків, споруд і природних об'єктів є пріоритетною задачею маркшейдерії.
При загальному скороченні будівництва нових горизонтів і шахт збільшення видобутку вугілля на сучасному етапі можливо за рахунок інтенсивного залучення до експлуатації законсервованих вугільних пластів і ділянок. У такій ситуації питання збереження підроблюваних об'єктів стають ще більш актуальними. Їхнє рішення безпосередньо пов'язане з дослідженнями впливу очисних робіт на земну поверхню.
Основна мета досліджень зрушення земної поверхні на родовищах корисних копалин, що розроблюються підземним способом – установлення закономірностей її зрушення і деформування. Ці закономірності, у свою чергу, визначають вплив гірничих розробок на громадські, промислові та природні об'єкти, для яких підроблювана земна поверхня є основою. Для забезпечення збереження і нормальної, безаварійної експлуатації поверхневих об'єктів застосовуються відповідні заходи їх охорони. Вони обгрунтовуються і розробляються на підставі зрушень і деформацій земної поверхні, що розраховуються за методиками, які базуються на результатах узагальнення досліджень зрушення земної поверхні. Таким чином, кінцевою практичною метою досліджень зрушення земної поверхні є розробка способів і методик прогнозування його параметрів.
В основі досліджень зрушення земної поверхні на вугільних родовищах лежить принцип "від часткового до загального", оскільки предметом досліджень, як правило, є окремі прояви процесу зрушення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ГЕОМЕТРИЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ЗРУШЕННЯ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НАД РУХОМИМ ОЧИСНИМ ВИБОЄМ ПОЛОГОГО ВУГІЛЬНОГО ПЛАСТА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок