Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТЕОРІЇ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРАКТИКИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ЛОКАЛІЗАЦІЇ ВИБУХІВ У ГЛИБОКИХ ШАХТАХ

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРАКТИКИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ЛОКАЛІЗАЦІЇ ВИБУХІВ У ГЛИБОКИХ ШАХТАХ

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРАКТИКИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ЛОКАЛІЗАЦІЇ ВИБУХІВ У ГЛИБОКИХ ШАХТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,49 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БРЮХАНОВ Олександр Михайлович
УДК 621.3:622
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРАКТИКИ
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ЛОКАЛІЗАЦІЇ ВИБУХІВ
У ГЛИБОКИХ ШАХТАХ
Спеціальність 05.26.01 – “Охорона праці”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства вугільної промисловості України (м. Макіївка).
Науковий консультант - доктор технічних наук, професор
Грядущий Борис Абрамович,
ВАТ “Науково-дослідний інститут гірничої
механіки ім. М.М. Федорова” (м. Донецьк),
голова правління – директор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Подкопаєв Сергій Вікторович,
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України, завідувач
кафедри геотехнічної механіки;
доктор технічних наук, професор
Колесник Валерій Євгенович,
Національний гірничий університет Міністерства
освіти і науки України (м. Дніпропетровськ),
професор кафедри екології;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Старiков Геннадій Петрович,
Інститут фізики гірничих процесів НАН України
(м. Донецьк), провідний науковий співробітник.
Захист дисертації відбудеться “_7_”__лютого____2008р. о _14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07 при Національному гірничому університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розіслано “_26_” __грудня_____ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н. О.О. Азюковський


ЗАГАЛЬНА характеристика рОботИ
Стан і актуальність проблеми. При видобуванні корисних копалин у надрах землі доводиться враховувати чисельні природні й техногенні чинники, які призводять до підвищеної небезпеки для життя й здоров'я людей та для виробничих об'єктів.
На шахтах щороку трапляються обвалення гірських порід, що часто спричиняють загибель чи травмування людей. З різних причин мають місце раптові викиди вугілля, породи та газу. У разі порушень провітрювання шахт виникає загазування гірничих виробок і щороку відбувається декілька вибухів метано-повітряної чи пило-повітряної суміші. Вибухи в шахті являють собою грізну небезпеку, тому що вони призводять до групових нещасних випадків і великих руйнувань гірничих виробок, устаткування та оснащення. При цьому робота шахти порушується або припиняється зовсім, а матеріальний збиток складає мільйони й навіть десятки мільйонів гривень. Так, у 2001 році під час вибуху на шахті ім. Засядька травмовано 86 чоловік, у т.ч. 56 смертельно. На деяких шахтах вибухи призводили до загоряння вугілля в пластах і тривалого виводу з ладу цілих шахтних полів з великим матеріальним збитком.
Більшість шахт Донбасу є небезпечними за газом та пилом. Потреба збільшення вуглевидобутку з одного вибою, яка диктується умовами забезпечення рентабельності шахт, викликає підвищення газовиділення й утворення вибухонебезпечних концентрацій метану та пилу в гірничих виробках. Зі зростанням глибини розробки газовиділення не знижується, що пов'язано зі збільшенням потенційної небезпеки загазування та ймовірності вибуху. Це свідчить про те, що проблема вибухобезпеки робіт і запобігання аварійності при розробці вугільних родовищ далеко ще не вичерпала себе.
Роботи з попередження вибухів проводяться в багатьох вугледобувних країнах. В Україні та у колишньому Радянському Союзі науковими школами МакНДІ, ІГС ім. О.О. Скочинського, Національного гірничого університету, Донецького національного технічного університету та інших організацій розроблено основні положення Правил безпеки у вугільних шахтах, у тому числі заходи та засоби попередження і локалізації вибухів. Проте вибухи, які все ще виникають, безперервний розвиток гірничих робіт, ускладнення умов розробки вугільних родовищ у зв’язку з переходом на великі глибини обумовлюють необхідність розвитку теоретичних досліджень і вдосконалення практики попередження та локалізації вибухів у вугільних шахтах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ І ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРАКТИКИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ЛОКАЛІЗАЦІЇ ВИБУХІВ У ГЛИБОКИХ ШАХТАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок