Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ВІТОРТ ТЕТЯНА ВАЛЕРІЇВНА |
УДК 338:330.332.01+338.1
ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ:
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.01.01 економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
| –
доктор економічних наук, професор Кім Матвій Миколайович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління.
Офіційні опоненти
– | доктор економічних наук, професор Хохлов Микола Пантелеймонович, Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки, приватизації і права;

кандидат економічних наук Тодріна Інна Валеріївна, Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної теорії.
Провідна установа
| –
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 20 ” грудня 2002 року о 17-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. V 67.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 15 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В .М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дев`ять років падіння виробництва в Україні свідчать про відсутність напрацьованої стратегії переходу до ринкових відносин. Економічне зростання, яке було відновлене у 2000 році, не є стійким з причини нестійкого характеру оновлень з боку факторів, які його спонукали. Відсутність інвестиційної політики призводить до хаотичного перерозподілу ресурсів и до нехтування сучасними світовими тенденціями розвитку галузей-лідерів. До цього часу значна частина національного виробництва складається з видобування та первинної переробки сировинних матеріалів, в той час як державна підтримка наукомістких підприємств, сфери послуг та виробництва інформаційного продукту не є пріоритетом економічної політики. Дотримання такого підходу призведе до залежності розвитку України від кон`юнктурних коливань на світовому ринку сировини та буде сприяти подальшої деградації структури національного виробництва.
В той же час в господарчому житті суспільства відбуваються позитивні зміни під впливом досвіду та традицій ведення бізнесу в країнах – світових лідерах, що визначається контактами з іноземними бізнес-структурами і інститутами управління іноземних держав. Позитивна динаміка проявляється в формуванні нової культури господарювання з урахуванням, з одного боку, національних традицій, а з другого боку, раціональних цінностей, які є основними в менталітеті іноземного виробника.
Негативним моментом є відсутність бажання, а часто і невміння власників фінансових, матеріальних, інформаційних і трудових ресурсів здійснювати виробництво. Незважаючи на наявність значної кількості інвестиційних ресурсів в масштабах всієї економіки, виробництво відчуває значні труднощі в пошуку засобів розвитку, що посилюється малоефективним механізмом перерозподілу ресурсів на рівні всієї економіки.
В цих умовах виникає серйозний сумнів про однозначність економічного зростання в 2000 році як наслідку збільшення приросту інвестицій за попередні роки. Теперішня економічна динаміка потребує розробки інвестиційної політики з урахуванням особливостей трансформації виробничих відносин, які можуть бути одержані під час дослідження сутності взаємозв`язку інвестицій та економічного зростання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ІНВЕСТИЦІЇ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок