Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив фізичних навантажень на будову та формування довгих кісток в умовах іонізуючого випромінювання і солей важких металів (анатомо-експериментальне дослідження)

Загрузка...

Вплив фізичних навантажень на будову та формування довгих кісток в умовах іонізуючого випромінювання і солей важких металів (анатомо-експериментальне дослідження)

Назва:
Вплив фізичних навантажень на будову та формування довгих кісток в умовах іонізуючого випромінювання і солей важких металів (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
Державний вищий навчальний заклад
“Тернопільський державний медичний університет
імені І.Я. Горбачевського”
Шепєлєв Анатолій Єгорович
УДК 611.718.5.018: [613.65+613.63+614.875]
Вплив фізичних навантажень на будову та формування довгих кісток в умовах іонізуючого випромінювання
і солей важких металів
(анатомо-експериментальне дослідження)
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Тернопіль - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі анатомії людини Сумського державного університету
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Сікора Віталій Зіновійович,
Сумський державний університет Міністерства науки і освіти України,
завідувач кафедри анатомії людини
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Піскун Раїса Петрівна, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри медичної біології;
доктор медичних наук, професор Пикалюк Василь Степанович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгіївського МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
Захист дисертації відбудеться 27 травня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.601.01 в державному вищому навчальному закладі “Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського” МОЗ України, (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці державного вищого навчального закладу “Тернопільский державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського” МОЗ України (46001, м Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 8).
Автореферат розісланий 24 квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Я.Я. Боднар


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Важливий фактор, який характеризує життя нового тисячоліття, – боротьба за здоров'я в умовах забрудненого зовнішнього середовища, постійного стресу, гіпокінезії. Панацеєю від усіх захворювань у столітті є здоровий спосіб життя, який не можливий без активних занять фізичними вправами (Лисицкая Т.С та співавт., 2004; Давибіда Н.О., 2006; Коршун М.М. та співавт., 2006; Сокуренко Л.М., 2006; Скиба Н.М. та співавт., 2007).
Після аналізу практичних, методичних та експериментальних робіт можна стверджувати, що без достатньої рухової активності розвиток організму та його повноцінне життя неможливі. Працями багатьох вчених: ( Алексина Л.А., 2003; Боймиструк І.І та співавт., 2002), які спиралися на думки П.Ф. Лесгафта, І.М. Сеченова, І.П. Павлова, доведено, що рухова активність для збереження повноцінного життя та міцного здоров'я вкрай необхідна. Обмеження рухових навантажень в умовах забрудненого навколишнього середовища суперечить біологічним традиціям організму, призводить до деградації та погіршення здоров'я (Наскалов В.М., 2004), зокрема збільшення патології опорно – рухового апарату (Літовка А.Г., 2003; Давибіда Н.О., 2006).
Базуючись на умовно-рефлекторних механізмах, активна м'язова діяльність стимулює розвиток скелета (Федонюк Я.І та співавт., 1992; Денисов – Никольский Ю.І., 1996) та удосконалює і координує роботу центральної нервової системи (як нейрогенної, так і гормонально - гуморальної ланок керування адаптаційними процесами), кровопостачання та інших систем організму як на регіональному, так і на тканинно-клітинному рівнях (Баранськи В.С., 1993).
Використання кісткової тканини в якості модельного об'єкта морфологічних досліджень вважається досить вдалим (Довгань О.М. та співавт., 2006), оскільки вона володіє високою обмінною функцією, реактивністю та лабільністю (Аврунін А.С. та співавт., 2001; Ковешников В.Г., 2002). В кістковому матриксі депонуються основні макро – та мікроелементи, здатні до звільнення при потребі в них організму. Вміст останніх може змінюватися при фізичних навантаженнях. Кістковий мозок, що вміщується в довгих кістках скелета, є регулятором клітинного складу крові і реагує на зміни функціонування кісток (Органов В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Вплив фізичних навантажень на будову та формування довгих кісток в умовах іонізуючого випромінювання і солей важких металів (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок