Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: СТРУКТУРА ОСНОВНИХ ТИПІВ РОСЛИННИХ УГРУПОВАНЬ ЗАХІДНИХ РАЙОНІВ КРИВОРІЗЬКОГО ЗАЛІЗОРУДНОГО БАСЕЙНУ, СТАН ТА ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ

СТРУКТУРА ОСНОВНИХ ТИПІВ РОСЛИННИХ УГРУПОВАНЬ ЗАХІДНИХ РАЙОНІВ КРИВОРІЗЬКОГО ЗАЛІЗОРУДНОГО БАСЕЙНУ, СТАН ТА ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ / сторінка 10

Назва:
СТРУКТУРА ОСНОВНИХ ТИПІВ РОСЛИННИХ УГРУПОВАНЬ ЗАХІДНИХ РАЙОНІВ КРИВОРІЗЬКОГО ЗАЛІЗОРУДНОГО БАСЕЙНУ, СТАН ТА ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,89 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Нами виділені прогнозні зони забруднення з різними концентраціями та два центри з високим рівнем сумарного забруднення.
Екологічний стан довкілля на великій території буде значно погіршений при введенні в дію комбінату. Рівень змін оцінюється як кризовий в районі шламосховища та як дуже сильний в районі розміщення проммайданчика і частково – шламосховища.
Отже, умови існування рослинного покриву суттєво зміняться, внаслідок чого прогнозуються такі зміни його складу:
·
деградує степова рослинність: зменшиться видове багатство, видова різноманітність; спроститься таксономічна структура; зміняться екологічна, біоморфічна структури; при сильному впливі можлива заміна домінантів;
· на великих територіях утворяться рудеральні угруповання, які будуть розвиватися за зональним типом частково з петрофільними та псамофільними варіантами;
· виникнуть передумови для зникнення частини видів, серед яких будуть рідкісні та зникаючі види.
Враховуючи вище наведене, ми пропонуємо державному управлінню екології та природних ресурсів в Кіровоградській області, керівництву ДГЗКОРу, керівництву рудника “Петрівський”, екологічному відділові при облвиконкомі, комітетові з охорони природи такі рекомендації:
1.
В існуючу систему екологічного моніторингу за станом довкілля в Кіровоградській області пропонуємо включити ділянки екологічного моніторингу за станом рослинного покриву біля рудника ”Петрівський” та ДГЗКОРу. Детальний аналіз вмісту важких металів і гумусу та поглиблене вивчення структурної організації екосистем (геоморфологічна структура, склад ґрунтового покриву, ступінь антропогенної трансформації, розподіл площ із різним рівнем локального коефіцієнта зволоження) на цих ділянках становить наукову базу для проведення довгострокових спостережень.
2.
Рекомендуємо детальне дослідження структури рослинного покриву (з урахуванням функціональних характеристик) проводити через кожні три роки, порівняльні таксономічні спостереження – щорічно. Скорочений лаг спостережень (3 роки, а в подальшому, можливо, – 5 років) дозволить виявити на початкових стадіях тенденції до зміни рослинного покриву.
3.
Вважаємо доцільним доповнити проекти рекультиваційних робіт на руднику ”Петрівський” та ДГЗКОРі заходами, спрямованими на створення зелених насаджень на дамбах шламосховища та відвалах з урахуванням досвіду Криворізького ботанічного саду НАН України щодо підбору асортименту порід та агротехніки проведення рекультивації на порушених землях (Кучеревський, 1993; Мазур, 1990).
4.
Пропонуємо створити лісові насадження в зонах можливої фільтрації вод через дамби шламосховища, що дозволить затримати частину вод від можливих ”проскоків”. Виконання цих робіт доцільно включити до планів створення захисних лісосмуг лісовим господарствам області. Такі лісосмуги повинні мати значно більшу ширину, ніж польові, та включати породи, які здатні швидко нарощувати масу і перехоплювати води. Асортимент таких порід підбирався Криворізьким ботсадом.
5.
Рекомендуємо створити лісові насадження на схилах балок біля шламосховища та біля комбінату окислених руд з метою перехвату значної частини пилових та газових забруднювачів. Враховуючи досвід Донецького та Криворізького ботсадів, вважаємо недоцільним включати в асортимент порід види, що мають їстівні ягоди або можуть використовуватися як лікарська сировина.
ВИСНОВКИ
1.
Видове багатство степових угруповань рослинного покриву району дослідження досягає 282 видів, які належать до 184 родів та 50 родин. На ділянках моніторингу кількість видів змінюється від 107 до 138 видів, кількість родів – від 72 до 108, а кількість родин – від 28 до 36. Рудеральна рослинність налічує 193 види із 143 родів і 37 родин. Сегетальна рослинність поєднує 70 видів із 56 родів та 19 родин.
2. Порядок розміщення 10-15 провідних родин для степової рослинності близький до наведеного у літературі. Це вказує на те, що рослинність регіону дослідження типова для підзони південних степів. Для рудерального та сегетального підтипу рослинності притаманний особливий порядок розміщення родин, що зумовлене порушеністю екотопу .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СТРУКТУРА ОСНОВНИХ ТИПІВ РОСЛИННИХ УГРУПОВАНЬ ЗАХІДНИХ РАЙОНІВ КРИВОРІЗЬКОГО ЗАЛІЗОРУДНОГО БАСЕЙНУ, СТАН ТА ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок