Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИКО-ХІМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ВОДНІ РОЗЧИНИ ДЛЯ РОЗРОБКИ СИСТЕМ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

Загрузка...

ФІЗИКО-ХІМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ВОДНІ РОЗЧИНИ ДЛЯ РОЗРОБКИ СИСТЕМ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ВОДНІ РОЗЧИНИ ДЛЯ РОЗРОБКИ СИСТЕМ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,82 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Національний авіаційний університет
БАРАН БОГДАН АНДРІЙОВИЧ
УДК 544.032.53:504.4(477)
ФІЗИКО-ХІМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ВОДНІ РОЗЧИНИ ДЛЯ РОЗРОБКИ СИСТЕМ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Хмельницькому національному університеті,
м. Хмельницький.
 
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Манк Валерій Веніамінович
(Київський національний іверситет харчових технологій
Міністерства освіти і науки України);
доктор хімічних наук, професор
Лобанов Віктор Васильович
(Інститут хімії поверхні НАН України, м. Київ);
доктор технічних наук, професор
Малкін Едуард Семенович
(Інститут технічної теплофізики НАН України, м. Київ).
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться: “ 6 ” квітня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.09 в Національному авіаційному університеті МОН України (03680), м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1, тел. 406-75-73.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного авіаційного університету МОН України (03680) м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1, тел. 406-75-73.
Автореферат розісланий 06.03.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради к.х.н., доцент Сокольський Г.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток промисловості, комунального і сільського господарства спричинює значне зростання споживання чистої питної і технічної води, призводить до збільшення кількості забруднених різними домішками стічних вод (32 млрд. м3 неочищених стічних вод). Очисні споруди, які використовуються на даний час, морально застаріли і малоефективні. Ще в 1945 р. був запантетований спосіб магнітної обробки води для запобігання утворення накипу та сповільнення корозії. Однак, з того часу практично ніяких систематичних дослідженнь стосовно типу забруднень, їх концентрації тощо не проводилися. Як відомо, організм людини складається на ~70 % з води і всі біохімічні процеси проходять у водному середовищі. Літературні дані про вплив магнітного поля на кінетику хімічних чи біохімічних реакцій практично відсутні. Серед багатьох факторів, які негативно впливають на біосферу, є електромагнітні поля (ЕМП) техногенного походження. До них відносяться телевізійні та радіолокаційні станції, побутове обладнання – мікрохвильові печі, стільникові телефони, телевізори і т.д. Хоча численними дослідами доказана біологічна активність магнітних полів, однак, питання про механізм біологічної дії магнітного поля залишається предметом дискусій. В обгрунтуванні Міжнародної наукової програми ВОЗ з біологічної дії ЕМП (1996 – 2005 рр.) сказано: “Медичні наслідки, такі, як захворювання раком, зміна в поведінці, втрата пам’яті, хвороби Паркінсона і Альцгеймера, СНІД, дитячий синдром раптової смерті та інші стани, в тім числі підвищення рівня самогубств, є результатом дії ЕМП”.
Відсутність пояснення дії магнітного поля на воду та водні системи створює певні труднощі при проектуванні апаратів для магнітної обробки розчинів, розроблення базових концепцій захисту від неіонізуючого випромінювання і нормативних актів з контролю та оздоровленню екологічної обстановки.
Ці обставини і зумовлюють актуальніть роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно держбюджетної теми “Дослідження стану поводження з відходами, як вторинною сировиною в Хмельницькій області. Розроблення рекомендацій та пропозицій щодо покращення цього стану” (№ держреєстрації 0105U007226), що відповідає пріоритетному напрямку розвитку науки і техніки Міністерства освіти і науки України за №42: "Теоретичні і практичні основи створення ресурсо- і енергозберігаючих, екологічно чистих технологій виготовлення товарів широкого вжитку на основі використання сировинних ресурсів України".
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА ВОДНІ РОЗЧИНИ ДЛЯ РОЗРОБКИ СИСТЕМ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок