Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ І ЄВРАЗІЙСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ У КОНТЕКСТІ ПОЛІТИКИ РОЗШИРЕННЯ ЄС НА СХІД (1991-2004 рр.)

СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ І ЄВРАЗІЙСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ У КОНТЕКСТІ ПОЛІТИКИ РОЗШИРЕННЯ ЄС НА СХІД (1991-2004 рр.)

Назва:
СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ І ЄВРАЗІЙСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ У КОНТЕКСТІ ПОЛІТИКИ РОЗШИРЕННЯ ЄС НА СХІД (1991-2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
АЛІЄВ Максим Михайлович
УДК 327:339.9
СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ І ЄВРАЗІЙСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ У КОНТЕКСТІ ПОЛІТИКИ РОЗШИРЕННЯ ЄС НА СХІД
(1991-2004 рр.)
Спеціальність 23.00.04. – Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичних наук
Рівненського державного гуманітарного університету.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
ТРОЯН Сергій Станіславович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри політичних наук
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
БУРДЯК Віра Іванівна,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
професор кафедри політології та державного управління
кандидат політичних наук
КУЗИК Петро Степанович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
асистент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби
Провідна установа:
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
Захист відбудеться „30” серпня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою:
58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий „29” липня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М. Катеринчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена змінами у політичному житті та геополітичному становищі держав регіону Центрально-Східної Європи (ЦСЄ). Розпад Радянського Союзу, крах світової системи соціалізму, розвиток інтеграційних процесів поставили перед новими країнами низку проблем. Дані процеси спричинили значні структурні перетворення в багатьох галузях економіки. Транспортна галузь стала індикатором, який найчутливіше реагував на зміну політики постсоціалістичних держав, в свою чергу планування та реалізація нових транспортних і енергетичних артерій почало впливати на політику регіону ЦСЄ.
Задля ефективного просування на Схід Європейський Союз (ЄС) розробив низку програм та інфраструктурних проектів, які б сприяли інтеграції нових незалежних держав. З транспортним коридорами держави ЦСЄ почали пов’язувати свої сподівання на якнайшвидше приєднання до інтеграційних процесів. Будівництво нових транспортних артерій гарантувало визнання політичної та економічної значущості окремих країн, а також гарантувало створення сучасної інфраструктури.
Транспортна політика почала відігравати важливу роль у міжнародних відносинах, оскільки саме вона стала важелем геополітичного впливу країн ЄС, США і Росії на нові незалежні держави. Особливо яскраво цей процес отримав своє вираження у створенні енергетичних транспортних коридорів, оскільки плани будівництва нафто- і газопроводів виходили за рамки економічних розрахунків і базувалися лише на політичних амбіціях великих держав, власників нафти і в меншій мірі країн-транзитерів.
Об’єктивне і ґрунтовне дослідження політичної складової створення системи міжнародних транспортних коридорів дозволяє чіткіше виявити проблеми та негативні моменти, зрозуміти інтенсивність інтеграційних процесів у регіоні, а також охарактеризувати взаємозалежність будівництва транспортних проектів від швидкості політичних перетворень у державах ЦСЄ.
Ступінь наукової розробки проблеми, особливо її політичних аспектів, що стосуються формування сучасної системи європейських і євразійських транспортних коридорів, в українській науці можна оцінити як недостатній. Політичні аспекти створення міжнародних транспортних коридорів практично не потрапляли до кола наукових розробок вітчизняних вчених.
Переважно вітчизняні та зарубіжні дослідники велику увагу приділяють розробці технічних і економічних аспектів створення міжнародних транспортних коридорів (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ І ЄВРАЗІЙСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ У КОНТЕКСТІ ПОЛІТИКИ РОЗШИРЕННЯ ЄС НА СХІД (1991-2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок