Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ СУДНОВОГО МОРОЗИЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ

Загрузка...

ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ СУДНОВОГО МОРОЗИЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ СУДНОВОГО МОРОЗИЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МОРСЬКА АКАДЕМІЯ
Логвиненко Вадим Віталійович
УДК 629.562.064:621.56:681.51(043.3)
ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ
СУДНОВОГО МОРОЗИЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ
Спеціальність 05.08.05 – Суднові енергетичні установки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2004
Дисертація є рукописом
Роботу виконано в Одеській національній морській академії
Міністерства освіти і науки України
 
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Коханський Анатолій Йосипович,
завідувач кафедрою “Автоматизація суднових паросилових установок”
Одеської національної морської академії
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Радченко Анатолій Петрович,
завідувач кафедрою “Основи суднової електроенергетики”
Одеської національної морської академії
кандидат технічних наук, доцент
Гапонов Сергій Андрійович,
доцент кафедри “Кондиціонування
та рефрижерація” Українського
державного морського технічного університету
Провідна установа - Одеський національний морський університет, кафедра “Суднові енергетичні установки та їх технічна експлуатація”
Захист відбудеться 19 лютого 2004 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.106.01 в Одеській національній морській академії за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8, у залі засідань спеціалізованої вченої ради
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеської національної морської академії (м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8)
Автореферат розіслано 19 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д.т н., проф. Голіков В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економія паливно-енергетичних ресурсів є однією з найважливіших задач, що стоять перед господарським комплексом України. Рибна промисловість, і особливо її промисловий флот, – енергоємна галузь народного господарства. Вартість дизельного палива, витрачуваного рибним господарством, у загальних матеріальних витратах на виробництво рибної продукції сягає більше 20 % і становить понад 7 % її собівартості. Значна частина електроенергії (приблизно 50 %) на промислових судах витрачається холодильними установками виробничого призначення. Найбільш енергоємні технологічні процеси на судах – охолодження і заморожування риби. При цьому холодильні установки рибопромислових суден майже 50промислового часу працюють у режимах, при яких питома витрата енергії перевищує мінімальні значення більше ніж на 30–40 %. Тому у даний час важливою задачею для науки є пошук шляхів підвищення економічності енергетичних установок суден флоту рибної промисловості. Особлива увага приділяється розробці рішень, спрямованих на підвищення ефективності паливовикористання на рибопромислових суднах із повітряними конвеєрними морозильними апаратами і гвинтовими компресорними агрегатами.
Витрата енергії і, відповідно, палива на роботу суднових морозильних комплексів залежить від наступних чинників: прийнятих при проектуванні технічних рішень і типу холодильного та технологічного устаткування; технічного стану устаткування; рівня експлуатації холодильної установки; якості обробленої холодом рибопродукції; району промислу. Для суден, що перебувають в умовах промислу, основним напрямком економії енергії і палива є раціональна експлуатація та організація виробництва на судні. Експлуатаційні витрати містять цілий ряд статей. Оскільки вироблення холоду – це енергетичний процес, то найбільшу питому вагу в структурі витрат має витрата електроенергії. У зв’язку з цим загальновизнано, що одним із основних напрямків підвищення ефективності суднових холодильних установок є скорочення витрат енергії на виробництво холоду в умовах промислової роботи. Зменшити витрати електроенергії на виробництво рибної продукції можна як шляхом модернізації устаткування, так і за допомогою оптимізації режиму роботи в різних умовах експлуатації. Основними параметрами, що визначають режим роботи холодильної установки, є температура кипіння і температура конденсації холодоагенту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ СУДНОВОГО МОРОЗИЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок