Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТРИВИМІРНИХ ДИФРАКЦІЙНИХ СТРУКТУР І ВИЗНАЧЕННЯ АНІЗОТРОПІЇ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ ЛИСТОВОЇ ФОРМИ МЕТОДАМИ ОПТИЧНОЇ ГОЛОГРАФІЇ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ТРИВИМІРНИХ ДИФРАКЦІЙНИХ СТРУКТУР І ВИЗНАЧЕННЯ АНІЗОТРОПІЇ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ ЛИСТОВОЇ ФОРМИ МЕТОДАМИ ОПТИЧНОЇ ГОЛОГРАФІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТРИВИМІРНИХ ДИФРАКЦІЙНИХ СТРУКТУР І ВИЗНАЧЕННЯ АНІЗОТРОПІЇ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ ЛИСТОВОЇ ФОРМИ МЕТОДАМИ ОПТИЧНОЇ ГОЛОГРАФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,45 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І.МЕЧНИКОВА
Шугайло Юрій Борисович
УДК: 777.38: 535.44: 535.417
ФОРМУВАННЯ ТРИВИМІРНИХ ДИФРАКЦІЙНИХ СТРУКТУР І ВИЗНАЧЕННЯ АНІЗОТРОПІЇ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ ЛИСТОВОЇ ФОРМИ МЕТОДАМИ ОПТИЧНОЇ
ГОЛОГРАФІЇ
спеціальність 01.04.05 – оптика, лазерна фізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ОДЕСА - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті фізики та в Інституті інноваційної і післядипломної освіти Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук ТЮРИН ОЛЕКСАНДР ВАЛЕНТИНОВИЧ, директор Науково-дослідного інституту фізики, завідувач кафедри комп'ютерних і інформаційних технологій Інституту інноваційної і післядипломної освіти Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова.
Офіційні опоненти:
доктор фіз.-мат. наук, проф. МИХАЙЛЕНКО ВІТАЛІЙ ІВАНОВИЧ, завідувач кафедри фізики та хімії Одеської національної морської академії;
доктор фіз.-мат. наук, проф. КОНТУШ СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ, професор кафедри фізики Одеської державної академії холоду.
Провідна установа:
Чернівецький державний університет ім. Ю. Федьковича Міністерства освіти і науки України, м. Чернівці.
Захист дисертації відбудеться 27.05.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради шифр Д41.051.01 в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова (вул. Пастера 27, 65026, Одеса, Велика фізична аудиторія).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова (вул. Преображенська, 24, 65026, Одеса).
Автореферат розісланий 23.04.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої Вченої ради Федчук О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження дифракції світла на тривимірних структурах є актуальним як у теоретичному, так і в практичному плані, оскільки дозволяє створювати на їх основі оптичні елементи та оптоэлектронні пристрої принципово нового класу. В даній роботі розглянуті питання створення таких структур методами оптичної голографії і їх практичних застосувань.
Розглянуто також актуальні питання, пов'язані з розробкою методів неруйнівного контролю, визначення механічних параметрів і діагностики дефектності матеріалів листової форми, заснованих на голографічній інтерферометрії. При цьому діапазон реєструємих деформацій і зсувів може займати область від десятих часток мікрона до сотень мікронів. Розроблені методи контролю були застосовані в потоковому виробництві композитних матеріалів листової форми.
Так само є актуальною розробка нових принципів створення й одержання світлочутливих матеріалів для голографії. У роботі запропоновано використовувати гетерофазні фотографічні емульсії типу “безсрібне ядро - галогенсрібна оболонка” як нове світлочутливе середовище для реєстрації голограм, що розширює діапазон застосування високорозрізнювальних середовищ.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в Науково-дослідному інституті фізики й на кафедрі комп'ютерних і інформаційних технологій Інституту інноваційної та післядипломної освіти Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова. Дослідження проводилися в рамках держбюджетних тем: № 426 (1993-1996, №ДР 0194U001574), № 669 (1996-1999, № ДР 0196U006990), № 170 (1999-2002, № ДР 100U002862), № 350 (2003-2006, № ДР 0103U003771).
Мета роботи полягає в тому, аби оптимізувати методи створення пропускаючих тривимірних дифракційних структур (ПТДС), вивчити особливості їх статичної й динамічної взаємодії зі світловими пучками та застосувати отримані результати для рішення важливих практичних проблем безконтактних прецизійних вимірів і неруйнівного контролю.
Для досягнення цієї мети були поставлені й вирішені такі завдання:
1. Розробка методів досягнення оптимальних характеристик при запису об'ємних пропускаючих голограм у таких фотохромних середовищах (ФХС), як лужно-галогенові кристали (ЛГК), халькогенідні скловидні напівпровідники (ХСН) і створення на їхній базі голограмних оптичних елементів (ГОЕ) із заданими характеристиками.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТРИВИМІРНИХ ДИФРАКЦІЙНИХ СТРУКТУР І ВИЗНАЧЕННЯ АНІЗОТРОПІЇ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МАТЕРІАЛІВ ЛИСТОВОЇ ФОРМИ МЕТОДАМИ ОПТИЧНОЇ ГОЛОГРАФІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок