Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система технічного забезпечення моніторингу навколишнього середовища

Система технічного забезпечення моніторингу навколишнього середовища

Назва:
Система технічного забезпечення моніторингу навколишнього середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
Варламов Євгеній Миколайович
УДК 504.064.3
Система технічного забезпечення
моніторингу навколишнього середовища
Спеціальність 21.06.01 - екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
.
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем Міністерства охорони навколишнього природного середовища
України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник,
Квасов Володимир Андрійович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, старший науковий співробітник лабораторії контролю якості вод
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Лисиченко Георгій Віталійович,
Інститут геохімії навколишнього природного середовища НАН і МНС України, м. Київ,
завідувач відділом проблем екологічної безпеки
кандидат технічних наук, доцент
Пасхін Сергій Олександрович,
Харківський університет повітряних сил, доцент
Провідна організація: Міжгалузевий науково-технічний центр “Укриття” НАН України, м. Чорнобиль
Захист відбудеться 18.03.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул.Бакуліна,6.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (61166, м. Харків, вул.Бакуліна,6).
Автореферат розісланий 16.02.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Державний моніторинг навколишнього природного середовища (НПС) здійснюється різними відомствами відповідно до “Положення про Державну систему моніторингу довкілля (ДСМД)”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 391 від 30.03.98 р. і є одним з найважливіших державних завдань у галузі охорони природних ресурсів.
ДСМД є складною системою, яка створена на базі існуючих підсистем та мереж відомчого підпорядкування. Відомства - суб'єкти ДСМД створювали свої системи без врахування вимог до єдиної системи. Тому просте поєднання таких систем не може утворити ефективної загальнодержавної системи, що функціонує за єдиними принципами та відповідає загальним вимогам, як до якості (точності, вірогідності й оперативності), так і за регламентом обміну даними. Забезпечення функціонування існуючих фрагментів ДСМД, як єдиної системи, є складною організаційною та науково технічною проблемою.
Серед комплексу заходів, які визначають умови функціонування цієї системи, найголовнішим є технічне забезпечення, загальні принципи якого знайшли відображення в теорії складних систем і потребують подальшого розвитку.
Про необхідність підвищення ефективності функціонування і технічного переоснащення ДСМД засобами вимірювальної техніки (ЗВТ) зазначено в п. 6 указу Президента України „Про рішення ради національної безпеки і оборони України" від 11 листопаду 2002р. „Про стан техногенної та природної безпеки в Україні” від 4 лютого 2003 р. № 76/2003.
Тому вирішення проблем технічного забезпечення ДСМД є актуальним.
У науково-технічній літературі до останнього часу практично не приділялося достатньої уваги питанням аналізу ефективності функціонування існуючого технічного забезпечення систем таких як ДСМД, оптимізації його роботи та обґрунтуванню потреб щодо загального переоснащення системи.
Обраний напрямок досліджень про стан і шляхи модернізації технічного забезпечення ДСМД потребує застосування комплексного підходу, обґрунтування шляхів переходу на сучасні інформаційні технології, нові аналітичні засоби вимірювання та системи оперативного зв’язку. Впровадження такої стратегії сприятиме підвищенню рівня достовірності моніторингових даних, оперативності їх отримання та обробки, обґрунтованості заходів реагування при вирішенні задач екологічної безпеки в Україні
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами та темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Система технічного забезпечення моніторингу навколишнього середовища

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок