Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система вдосконалення спеціальної витривалості кваліфікованих спортсменів в академічному веслуванні

Система вдосконалення спеціальної витривалості кваліфікованих спортсменів в академічному веслуванні

Назва:
Система вдосконалення спеціальної витривалості кваліфікованих спортсменів в академічному веслуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,70 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО
ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
УДК 796.12.071.5
Дяченко Андрій Юрійович
Система вдосконалення спеціальної витривалості кваліфікованих спортсменів в академічному веслуванні
 
24.00.01 - Олімпійський і професійний спорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук
з фізичного виховання і спорту
КИЇВ – 2005
Дисертація є рукописом
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту
Науковий консультант
доктор біологічних наук, професор Міщенко Віктор Сергійович,
Академія фізичного виховання і спорту, м. Гданськ, Польща, професор кафедри теорії спорту
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Болобан Віктор Миколайович,
Академія фізичного виховання, м. Біла Подляска, Польща,
професор кафедри індивідуальних видів спорту;
доктор біологічних наук, професор Ільїн Володимир Миколайович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
завідувач кафедри біології людини;
доктор педагогічних наук, професор Ягелло Владислав,
Академія фізичного виховання, м. Варшава, Польща,
завідувач кафедри єдиноборств і важкої атлетики
Провідна установа - Дніпропетровський державний інститут фізичної культури, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться "27”січня 2006 р о 14 год 30 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01. Національного університету фізичного виховання і спорту України (Київ 03680, вул. Фізкультури 1).
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (Київ 03680, вул. Фізкультури 1).
Автореферат розісланий ____ листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Воронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Зростаюча напруженість сучасного спортивного тренування обумовлює необхідність пошуку нових можливостей вдосконалення системи підготовки спортсменів високого класу. У цьому плані одним з найбільш актуальних питань є вдосконалення способів розвитку й ефективної реалізації у процесі змагальної діяльності функціональних можливостей спортсменів.
У більшості видів спорту вирішальна роль приділяється високому рівню функціональної підготовленості і використанню в системі тренування спеціалізованих тренувальних засобів, орієнтованих на розвиток функціональних механізмів працездатності. У теорії та методиці спорту, у роботах В.М. Платонова (1992, 2004), В.С. Міщенка (1990, 1999), М.М. Булатової (1996), A. Mader (1996), R.J. Shepard (1998), T.O. Bompa (2001), B. Saltin (2001), J. Keul (2004) обґрунтована необхідність і представлені підстави для формування системного підходу до керування функціональною підготовленістю спортсменів високого класу. Підґрунтям такого керування стали закономірності протікання процесів адаптації організму в екстремальних умовах тренувальної і змагальної діяльності.
Визнано, що найбільші можливості реалізації резервів організму для підвищення спеціальної працездатності полягають в удосконаленні засобів і методів тренування, режимів роботи і відновлення, раціональних поєднань тренувальних навантажень різної спрямованості (В.М. Платонов, 2004). У загальному виді мета таких впливів полягає у створенні передумов для формування здатності організму спортсмена до максимальної реалізації наявного у нього рухового й енергетичного потенціалу. Це створює передумови для підвищення тренувального ефекту навантажень при інтенсифікації тренувального процесу для більш повної реалізації потенціалу спортсмена у змагальній діяльності.
Нині, мабуть, високий спортивний результат у видах спорту з вираженим проявом витривалості, може бути досягнутий спортсменами, які мають високі (унікальні) функціональні можливості. Це положення найбільш актуальне для видів спорту, де рівень спеціальної працездатності характеризується досягненням межових величин функцій організму і здатністю підтримувати пікові величини реакцій у процесі подолання змагальної дистанції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: Система вдосконалення спеціальної витривалості кваліфікованих спортсменів в академічному веслуванні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок