Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ ДИДАКТИЧНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ ДИДАКТИЧНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ ДИДАКТИЧНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,19 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МАТВІЄНКО Павло Іванович
УДК 378.2.02.003.12(043.3)
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ ДИДАКТИЧНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: дійсний член АПН України, доктор педагогічних наук, професор Ільченко Віра Романівна, завідувач лабораторії інтеграції змісту шкільної освіти Інституту педагогіки АПН України. .
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Підласий Іван Павлович, завідувач кафедри філософії освіти Черкаського інституту післядипломної педагогічної освіти.
кандидат педагогічних наук, доцент Чернишов Олексій Іванович, , проректор з науково-експериментальної та методичної роботи Донецького інституту післядипломної освіти.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 16 травня 2003 р. о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 14 квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. На сучасному етапі національна система освіти зазнає значних змін, що пов’язані із внесенням коректив у цілі, завдання та зміст освітнього процесу. Педагоги мають бути готовими до цих змін. Ця готовність має формуватися не тільки у вищих педагогічних закладах, а, перш за все, в умовах післядипломної освіти. Саме післядипломна освіта є тією мобільною ланкою неперервної освіти, що здатна задовольнити потреби педагогів, скоректувати їхню діяльність у напрямі оновлення знань, умінь, ціннісних орієнтацій відповідно до вимог часу.
Однією з ключових проблем, яку в умовах реалізації особистісно орієнтованої освіти необхідно розв’язувати педагогічним працівникам усіх рівнів – від учителя до працівника методичної служби і управлінця — є комплексна оцінка ефективності дидактичного процесу у єдності всіх його складових. Без всебічної комплексної оцінки навчального процесу неможливо професійно прогнозувати його результат, коректувати вплив окремих дидактичних факторів на його хід, проблематично вводити нові технології, реалізовувати прогресивні ідеї.
Вітчизняна та зарубіжна педагогіка мають значні досягнення в розробці діагностико-прогностичного підходу до оптимізації дидактичного процесу.
Серед вітчизняних учених цією проблемою займаються В.Биков, В.Бондар, О. Довгялло, А. Підласий, І. Підласий, М. Ржецький, Н.Розенберг, І.Распопов та ін. Значна кількість досліджень присвячена проблемам управління навчальним процесом на діагностичній основі за кордоном — В.Безпалько, Д.Богоявленський, В.Зайцев, В. Кальней, Д.Матрос, Д.Полєв, М. Поташник, С. Шишов, К.Інгекамп та ін.
Педагогічна діагностика в Україні розробляє проекти, необхідні педагогічним системам усього світу. Вітчизняними вченими створені комп’ютерні експертні педагогічні системи для комплексного вивчення педагогічних факторів, прогностичні лінійки педагогів для прогнозування ефективності навчальних занять, оригінальні методики та діагностичні процедури (В.Биков, В.Гриценко, О.Довгялло, І.Підласий, А.Підласий, В.Петрушин, Г. Рудюк та ін.).
Незважаючи на значні наукові досягнення в галузі діагностики та експертизи складових педагогічного процесу, педагоги-практики з ними ознайомлені недостатньо. Наші дослідження показують, що під час курсової післядипломної підготовки близько 80-90% слухачів не в змозі відповісти на запитання: "Як ви здійснюєте комплексну оцінку ефективності дидактичного процесу?", "Якою літературою ви користуєтеся під час оцінювання ефективності навчального процесу?" тощо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ ДИДАКТИЧНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок