Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК, АУДИТ І АНАЛІЗ НЕМАТЕРІАЬНИХ АКТИВІВ

ОБЛІК, АУДИТ І АНАЛІЗ НЕМАТЕРІАЬНИХ АКТИВІВ

Назва:
ОБЛІК, АУДИТ І АНАЛІЗ НЕМАТЕРІАЬНИХ АКТИВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Сунь Лінь
УДК 657.1:657.421.3
ОБЛІК, АУДИТ І АНАЛІЗ НЕМАТЕРІАЬНИХ АКТИВІВ
Спеціальність 08.06.04 - Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку та аудиту Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Швець Віктор Григорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри обліку та аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Герасимович Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний
університет, професор кафедри банківської справи
кандидат економічних наук, доцент
Шатковська Людмила Станіславівна,
Національний аграрний університет, доцент
завідувач кафедри бухгалтерського обліку та аудиту
Провідна установа: Житомирський інженерно-технологічний інститут Міністерства освіти і науки України, кафедра бухгалтерського обліку та аудиту, м. Житомир
Захист дисертації відбудеться "17" грудня 2001 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.006.02 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, пр.Перемоги, 54/1, аудиторія 317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр.Перемоги, 54/1.
Автореферат розісланий "14" листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук,
професор А.М.Поддєрьогін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішне вирішення стратегічного завдання становлення і розвитку ринкових відносин в постсоціалістичних країнах значною мірою базується на перебудові і вдосконаленні форм і методів бухгалтерського обліку і аудиту. Зростаюча інтернаціоналізація господарських зв'язків виробничих суб'єктів, в свою чергу, обумовлює необхідність інтегрування бухгалтерського обліку в систему міжнародної практики обліку і статистики.
Якісно нові вимоги до підвищення ефективності обліку і відображення у звітності фінансових і виробничих активів підприємств визначають всебічне осмислення і введення в практику обліку якісно нового виду активів - нематеріальних активів, а також їх аудиту і аналізу. Дана категорія певною мірою є новою для господарської практики України, а також маловивченою і не до кінця розробленою. Поняття "нематеріальні активи" тільки недавно почало застосовуватися в міжнародному стандарті бухгалтерського обліку 38 "Нематеріальні активи" і Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 8 “Нематеріальні активи". Його зміст аудиту і аналізу не розкривається в достатній мірі і в діючих документах, які регламентують порядок ведення бухгалтерського обліку в Україні та обліковій політиці підприємств.
Разом з тим, насьогодні методика і принципи побудови обліку і аудиту нематеріальних активів є об'єктом пильного вивчення світової економічної науки і практики. Дані питання неодноразово розглядалися на сесії Міжнародної групи експертів ООН з міжнародних стандартів обліку і звітності, і продовжують постійно розроблятися економістами всіх розвинених країн. Вдосконалення і уніфікація методики і правил обліку і аудиту нематеріальних активів є закономірним результатом загальних тенденцій інтенсифікації світового економічного розвитку, активізації міжнародного злиття і поглинання компаній, інтернаціоналізації фінансових ринків, посилення конкурентної боротьби за лідерство в світовій економіці, розширення сфери послуг, ускладнення і прискорення науково-технічного прогресу і цілим рядом інших економічних процесів, які визначають весь спектр розвитку світової економіки.
Для перехідного етапу розвитку економіки України і практики обліку характерне значне відставання стану аналізу і аудиту нематеріальних активів від потреб господарської практики. По-перше, діючий в Україні підхід при оцінці або при визначенні даного виду активів не може забезпечити підготовку користувачам об'єктивної інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОБЛІК, АУДИТ І АНАЛІЗ НЕМАТЕРІАЬНИХ АКТИВІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок