Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПОЛОГІЧНІ ВІДПОВІДНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ТА НІМЕЦЬКОГО НАТУРАЛІЗМУ ОСТАННЬОЇ ТРЕТИНИ ХІХ СТ.

ТИПОЛОГІЧНІ ВІДПОВІДНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ТА НІМЕЦЬКОГО НАТУРАЛІЗМУ ОСТАННЬОЇ ТРЕТИНИ ХІХ СТ.

Назва:
ТИПОЛОГІЧНІ ВІДПОВІДНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ТА НІМЕЦЬКОГО НАТУРАЛІЗМУ ОСТАННЬОЇ ТРЕТИНИ ХІХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
КЕБАЛО МИКОЛА СТЕПАНОВИЧ
УДК (477)+82(430)
ТИПОЛОГІЧНІ ВІДПОВІДНОСТІ
УКРАЇНСЬКОГО ТА НІМЕЦЬКОГО НАТУРАЛІЗМУ ОСТАННЬОЇ ТРЕТИНИ ХІХ СТ.
10.01.05 – порівняльне літературознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Т Е Р Н О П І Л Ь - 2002
Роботу виконано на кафедрі історії української літератури Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
ТКАЧУК МИКОЛА ПЛАТОНОВИЧ,
кафедра історії української літератури
Тернопільського державного педагогічного
університету імені Володимира Гнатюка,
завідувач, професор.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МАТВІЇШИН ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ,
кафедра світової літератури
Прикарпатського державного університету
імені Василя Стефаника,
завідувач, професор;
кандидат філологічних наук, доцент
РИХЛО ПЕТРО ВАСИЛЬОВИЧ,
кафедра зарубіжної літератури
Чернівецького національного університету
імені Юрія Федьковича, доцент.
Провідна установа: кафедра теорії літератури та компаративістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “29” листопада 2002 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.02 при Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2)
Автореферат розісланий 25 жовтня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Папуша
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблеми натуралізму цікавлять українських літературознавців давно. Однак у силу тих обставин, що в недалекому минулому спосіб інтерпретації стильових та ідейно-тематичних характеристик натуралістичної літератури вкладався в рамки лише ідеологічного, а не естетичного модусів дійсності, ґрунтовних праць про типологію натуралізму в українській літературі в порівняльному аналізі з досягненнями письменників-натуралістів інших країн було мало. У зв'язку із суперечливістю характеру самого предмету дослідження твори українських митців, які розглядаємо в спектрі натуралістичної структури, як правило, аналізувалися під кутом зору їх реалістичного дискурсу.
Актуальність нового порівняльного дослідження творчості українських та німецьких письменників-натуралістів визначається як історико-літературною, так і теоретико-методологічною спрямованістю, що дозволяє художні твори митців і змодельовані ними художні світи розглядати, виходячи із сутностей художньої специфіки натуралізму останньої третини ХІХ ст. у загальному контексті завдань порівняльного літературознавства, а відтак на матеріалі творчості письменників і породженої нею літературно-критичної, інтерпретаційної практик здійснити системний перегляд історико-літературних поглядів на літературний процес доби від світоглядно-духовного рівня змісту художнього твору до міфопоетичного та наративного вимірів художнього тексту.
Не заперечуючи здобутків дослідників творчості І.Франка попереднього періоду (праці О.Білецького, І.Басса, Ніни Жук, Ю.Кобилецького, В.Щурата й ін.), як і представників діаспори (О.Купранця, Ю.Лавріненка, Л.Рудницького), зазначимо, що лише останнім часом у нашому літературознавстві склались сприятливі умови для появи ґрунтовних та більш об'єктивних досліджень натуралістичної літератури, зокрема натуралізму І.Франка. До таких відносимо праці Д.Наливайка „Мистецтво: напрямки, течії, стилі”, В.Матвіїшина — „Українсько-французькі літературні зв'язки XIX – початку XX століття” (1989); Т.Денисової – „Іван Франко і натуралізм” (1990); Л.Гаєвської – „Коли обриваються пута...” (1992); Т.Гундорової – „Франко – не Каменяр” (1996); М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ТИПОЛОГІЧНІ ВІДПОВІДНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ТА НІМЕЦЬКОГО НАТУРАЛІЗМУ ОСТАННЬОЇ ТРЕТИНИ ХІХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок