Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ ЖІНОЧОЇ ОСВІТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1901 – 1910 рр.)

Загрузка...

ІСТОРІЯ ЖІНОЧОЇ ОСВІТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1901 – 1910 рр.)

Назва:
ІСТОРІЯ ЖІНОЧОЇ ОСВІТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1901 – 1910 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,22 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОБРОВОЛЬСЬКА ВІКТОРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 947: 477.7: 372.48
ІСТОРІЯ ЖІНОЧОЇ ОСВІТИ
ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1901 – 1910 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі українознавства Херсонського національного технічного університету
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Сусоров Віктор Дмитрович,
Херсонський національний технічний університет,
завідувач кафедри українознавства.
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Савчук Варфоломій Степанович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри фізики

кандидат історичних наук, доцент
Андрєєв Віталій Миколайович,
Херсонський державний університет,
завідувач кафедри всесвітньої історії та історіографії.
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України.
Захист відбудеться “17“травня” 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1, Палац студентів, ауд.30.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “15“квітня” 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення Української незалежної держави стало можливим у результаті багатовікового розвитку української нації. Гідним учасником побудови демократичного суспільства є жіноцтво. Це пов’язано з тим, що жінки беруть активну участь у всіх сферах суспільного, політичного та економічного життя, плідно працюють на ниві культури. Але ще у ХІХ – на початку ХХ століття представниці жіночої статі мали менше прав у порівнянні з чоловіками, їх соціальні потреби, у тому числі й освітні, не задовольнялися в повному обсязі. Сучасне становище жінок є результатом їх боротьби за рівноправність з чоловіками.
Збереження здобутків національної культури дає можливість відкрити нову перспективу духовної консолідації українців. Духовна культура покликана оживити політику та економіку, сформувати моральні передумови для суспільного прогресу. Вивчення історії освіти допомагає формуванню патріотичних почуттів молодого покоління в сучасній Україні.
Виховання молоді ґрунтується на освітньому рівні народу. Сучасна українська педагогіка спирається на багату спадщину, на кращі традиції у вихованні громадян. Сьогодні українські педагоги використовують національні педагогічні надбання при побудові нових типів шкіл (гімназій, ліцеїв, шкіл національних меншин та ін.) та відповідності навчально-виховного процесу вже існуючих шкіл новим історичним умовам. Багато жінок обирають професію педагога, інші виявляють педагогічний талант при вихованні власних дітей. Досвід жінок-педагогів використовується при побудові системи освіти, яка сприяє впровадженню у життя демократичних норм і цінностей особистості та суспільства. У цих умовах актуальним є використання досвіду функціонування системи жіночої освіти на початку ХХ століття, у дорадянський період.
Саме сьогодні людство знову і знову звертається до осмислення своїх досягнень і цінностей, особливо культурних. Недаремно мова, освіта, здобутки науки і релігії, вічні людські і національні цінності є результатом існування світової цивілізації. Для сучасного етапу розвитку української держави характерним є процес переоцінки історичного досвіду, в якому є ще багато недосліджених проблем. Зокрема, до них слід віднести низку питань, пов’язаних із розвитком освіти жінок і національних меншин.
Україна представляє собою систему регіонів, кожний з яких має свої особливості, обумовлені відмінністю географічного середовища, історичного та національного розвитку. Найбільш широкий спектр представництва національних груп характерний для Півдня України, тому дослідження діяльності системи жіночої освіти в регіональному аспекті має велике значення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ІСТОРІЯ ЖІНОЧОЇ ОСВІТИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (1901 – 1910 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок