Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІРОЛІТИЧНИЙ СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХНІ ВУГЛЕЦЕВИХ НАНОРОЗМІРНИХ ТРУБОК

ПІРОЛІТИЧНИЙ СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХНІ ВУГЛЕЦЕВИХ НАНОРОЗМІРНИХ ТРУБОК

Назва:
ПІРОЛІТИЧНИЙ СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХНІ ВУГЛЕЦЕВИХ НАНОРОЗМІРНИХ ТРУБОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ
Бричка Алла Василівна
УДК 541.16
ПІРОЛІТИЧНИЙ СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХНІ
ВУГЛЕЦЕВИХ НАНОРОЗМІРНИХ ТРУБОК
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні НАН України
Науковий керівник кандидат хімічних наук
Приходько Геннадій Прохорович,
провідний науковий співробітник,
Інститут хімії поверхні НАН України
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Картель Микола Тимофійович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України,
заступник директора
доктор хімічних наук
Каздобін Костянтин Олександрович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України,
завідувач відділу
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка (хімічний факультет)
Захист відбудеться “ 23 ” жовтня 2003 року о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01 в Інституті хімії поверхні НАН України (03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України (03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17).
Автореферат розіслано “ 20 ” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гречко Л.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом століть вуглець постійно перебуває в центрі уваги фахівців різноманітних спеціальностей – хіміків, фізиків, матеріалознавців, геологів. Ні один з хімічних елементів в усіх своїх формах не має такого величезного спектра корисних і діаметрально протилежних властивостей: діелектрик, напівпровідник, метал, діа- та парамагнетик, надтвердий та надм’який, теплоізолятор та провідник тепла, прозорий та абсолютно чорне тіло. Вуглецеві матеріали відіграють помітну роль в різних областях науки і техніки, в хімічній та нафтохімічній промисловості, медицині, машинобудуванні, атомній енергетиці. Синтез нових алотропних модифікацій вуглецю фуллеренів та нанотрубок відкрив нові блискучі перспективи розвитку хімії та фізики вуглецю. Вуглецеві нанотрубки можуть служити наповнювачами в композиційних матеріалах, компонентами наноелектроніки, електрохімічних електродних матеріалів, адсорбентами, носіями каталізаторів тощо. Виявлення усієї множини шляхів використання цих форм вуглецю неможливе без дослідження фундаментальних процесів, що протікають при їх утворенні, структури поверхні, детального вивчення фізико-хімічних властивостей та способів їх одержання.
За останні роки було досягнуто певних успіхів у вивченні процесів одержання наноструктур, проте відкритим залишається питання синтезу модифікованих вуглецевих нанотрубок (ВНТ), встановлення механізмів їх формування, розробки методів їх одержання в комерційних кількостях. На сьогодні для вуглецевих нанотрубок тільки окреслюється коло потенційних областей застосування, яке розшириться з ростом обсягу знань про них. Тому дослідження особливостей їх синтезу та властивостей є актуальним з наукової та практичної точок зору.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу було виконано згідно з планами науково-дослідних робіт Інституту хімії поверхні НАН України за темами “Хімічна фізика поверхні розподілу нанорозмірних гетерогенних кластерно-зібраних систем” та “Синтез, модифікування, фізико-хімічні дослідження систем пониженої розмірності та композитів на їх основі”, затвердженими рішеннями Бюро відділення хімії НАН України від 22 грудня 1998 року, протокол №9 (№ держ. реєстрації 0199U002300), та від 25 грудня 2001 року, протокол №9 (№ держ. реєстрації 0102U000875). В рамках затверджених тем автор займався синтезом та дослідженням будови поверхні вуглецевих нанотрубок та їхніх модифікованих форм.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягала у встановленні закономірностей формування вуглецевих нанотрубок та їх модифікованих форм в матриці з мембран оксиду алюмінію та вcтановленні структурних характеристик поверхні нанотрубок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПІРОЛІТИЧНИЙ СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПОВЕРХНІ ВУГЛЕЦЕВИХ НАНОРОЗМІРНИХ ТРУБОК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок