Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЛІТАРИЗАЦІЯ БЛИЗЬКОСХІДНОГО РЕГІОНУ В 70-90-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

МІЛІТАРИЗАЦІЯ БЛИЗЬКОСХІДНОГО РЕГІОНУ В 70-90-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
МІЛІТАРИЗАЦІЯ БЛИЗЬКОСХІДНОГО РЕГІОНУ В 70-90-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОНОПЛЬОВ СЕРГІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК: 327.7(53)”19”
МІЛІТАРИЗАЦІЯ БЛИЗЬКОСХІДНОГО РЕГІОНУ В 70-90-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 23.00.04 - Політичні проблеми міжнародних
систем і глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | Доктор історичних наук, професор
КОППЕЛЬ Олена Арнольдівна‚ Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка‚ кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики, професор
Офіційні опоненти: | Доктор філософських наук, професор
ПАРАХОНСЬКИЙ Борис Олександрович‚ Національний інститут проблем міжнародної безпеки Ради національної безпеки та оборони України, завідувач відділу глобальної та європейської безпеки
Кандидат історичних наук
ПРОРОЧЕНКО Наталія Олександрівна‚
Київський лінгвістичний університет, кафедра історії України та зарубіжних країн, старший викладач.
Провідна установа: | Національний інститут стратегічних досліджень‚ м. Київ.
Захист відбудеться 16 лютого 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119‚ м. Київ‚ вул. Мельникова‚ 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ‚ вул. Володимирська‚ 58‚ к. 10.
Автореферат розісланий 15.01. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.С.Каменецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Для забезпечення міжнародної безпеки, виживання людства необхідним є комплекс науково обґрунтованих ідей, які спроможні допомогти в боротьбі з різними формами неадекватного використання військової сили, особливо з війнами, збройними конфліктами, терористичними актами як національного, так і регіонального та глобального характеру. Загальному миру загрожують не тільки війни, але й зростання їх матеріально-технічної та соціальної бази, мілітаризація. Мир не може бути міцним та непорушним в умовах мілітаризації, коли відбувається гонка озброєнь, розширюється торгівля озброєнням. Існує тісний зв’язок і між мілітаризацією та тероризмом, який на межі тисячоліть стає однією з основних причин стурбованості у сфері безпеки.
Мир є неподільним, він не може бути привілеєм одного регіону (наприклад Європи), або країни, а є можливим лише на основі рівної безпеки всіх держав, незалежно від їх розмірів та регіональної приналежності. Посилення напруженості в одному з регіонів в умовах взаємозалежності здійснює негативний вплив на ситуацію у сфері безпеки в цілому. Це пов’язано з процесами глобалізації, посиленням взаємозв’язків між всіма частинами світового співтовариства.
Після подій 11 вересня 2001 року виникла нова ситуація у сфері безпеки. Хоча ці теракти не мали однозначної політичної мотивації, але не викликає сумніву, що вони безпосередньо пов’язані з розвитком подій у близькосхідному регіоні, зокрема в сфері мілітаризації. Ці події стали свідченням розмивання кордонів між внутрішнім та міжнародним порядком.
Мілітаризація близькосхідного регіону та її вплив на ситуацію на Близькому та Середньому Сході, а також на загальний стан міжнародних відносин є однією з найважливіших міжнародних проблем, дослідження якої має до того ж безперечний інтерес для політичної практики України. Проблеми регіональної стратегії мають особливе значення для України, оскільки вона активно розвиває стосунки з іншими державами, зокрема з країнами близькосхідного регіону.
Напруженість на Близькому та Середньому Сході торкається національних інтересів України, адже одним з її зовнішньополітичних пріоритетів є розвиток відносин з країнами цього регіону. Зацікавленість України в збереженні миру та стабільності в близькосхідному регіоні як у регіональному масштабі, так і на рівні окремих країн, носить довгостроковий характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МІЛІТАРИЗАЦІЯ БЛИЗЬКОСХІДНОГО РЕГІОНУ В 70-90-ТІ РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок