Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> б-Функціоналізовані тіоціанати – реагенти для синтезу гетероциклів

б-Функціоналізовані тіоціанати – реагенти для синтезу гетероциклів

Назва:
б-Функціоналізовані тіоціанати – реагенти для синтезу гетероциклів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"

Остап’юк
Юрій Володимирович
УДК 547.789+547.556.7
б-Функціоналізовані тіоціанати –
реагенти для синтезу гетероциклів
02.00.03 – органічна хімія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів-2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України

Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Обушак  Микола Дмитрович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Шермолович Юрій Григорович
Інститут органічної хімії НАН України,
завідувач відділу хімії органічних сполук сірки,
заступник директора інституту
доктор фармацевтичних наук, професор
Лесик Роман Богданович
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, професор кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії
Захист відбудеться "17" березня 2008 року о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, Львів, пл. Св. Юра 3/4, ауд. 240.

З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий 15 лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д .052.01,
кандидат хімічних наук, доцент Скорохода  В.Й


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Прогрес у хімії гетероциклічних сполук значною мірою визначається доступністю та варіативністю ациклічних попередників, які використовують у реакціях циклізації. Дослідженнями, виконаними в нашій лабораторії, показано, що поліфункційні продукти взаємодії арендіазонієвих солей з ненасиченими сполуками (реакція Меєрвейна та її модифікації) є зручними і доступними реагентами для синтезу гетероциклічних сполук різних типів. Однією з препаративно вагомих реакцій цього типу є тіоціанатоарилювання ненасичених сполук (приєднання арильної та тіоціанатної груп до подвійного зв’язку), що дозволяє одностадійно одержувати функціоналізовані тіоціанати. Синтетичний потенціал таких сполук, як реагентів у циклізаціях, не досліджувався. Зважаючи на те, що продукти реакції тіоціанатоарилювання містять ланцюг атомів C–C–S–C–N, їх можна розглядати як синтетичні еквіваленти п’ятиатомного біполярного синтона для конструювання тіазольного циклу. У разі успішного здійснення таких циклізацій, хімія тіазолу збагатилась би новими реагентами і новими синтетичними можливостями, а практичне значення похідних тіазолу загальновідоме. Тому вивчення циклізацій б-функціоналізованих тіоціанатів – продуктів тіоціанатоарилювання ненасичених сполук і розробка препаративних методів таких циклізацій є актуальною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у рамках проекту: "Синтез гетероциклів на основі продуктів арилювання ненасичених сполук" (№ держреєстрації 0102U003567), що входив до тематичного плану Львівського національного університету імені Івана Франка.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є дослідження циклізацій продуктів тіоціанатоарилювання ненасичених сполук CH2=CHX (X – функційна група) дією реагентів різної природи і розробка методів синтезу нових похідних тіазолу на основі таких циклізацій.
Для досягнення цієї мети передбачалось вирішити такі завдання:
розширити межі застосування відомих та розробити нові варіанти реакції тіоціанатоарилювання;
з’ясувати можливості циклізацій б-функціоналізованих тіоціанатів ArCH2CH(SCN)X де X = COOR, CN, C(O)R, CHO, C(O)NHR під дією мінеральних кислот, галогеноводнів, амінів, тіосечовини, меркаптооцтової кислоти, та циклізацій, що відбуваються спонтанно в умовах синтезу реагентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: б-Функціоналізовані тіоціанати – реагенти для синтезу гетероциклів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок