Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: НЕГІДРОСТАТИЧНА МОДЕЛЬ СТРАТИФІКОВАНИХ ТЕЧІЙ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ

НЕГІДРОСТАТИЧНА МОДЕЛЬ СТРАТИФІКОВАНИХ ТЕЧІЙ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ / сторінка 9

Назва:
НЕГІДРОСТАТИЧНА МОДЕЛЬ СТРАТИФІКОВАНИХ ТЕЧІЙ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Досліджувалось виродження великомасштабних внутрішніх хвиль в замкненому басейні та гідродинаміка довгих проток.
В дисертаційній роботі отримані такі нові наукові та практичні результати:
1. Розроблена нова чисельна трьохвимірна модель стратифікованих негідростатичних течій з використанням алгоритму розв’язання рівнянь Навье-Стокса з вільною поверхнею, що базується на розкладі тиску та поля швидкостей на гідростатичну та негідростатичну складові та розщеплення задачі на баротропну та бароклінну моди.
2. Алгоритм моделі, а також використання ортогональної криволінійної узагальненої системи координат дозволяє розглядати модель як узагальнення широкого класу гідростатичних моделей з вільною поверхнею.
3. Розроблений новий спосіб завдання граничних умов на відкритих границях, що базується на засвоєнні значень солоності, температури та рівня вільної поверхні, що є заданими в деякій смузі вздовж вільної границі.
4. Вперше чисельно вивчена сильно-нелінійна динаміка виродження великомасштабних хвильових рухів в замкненому прямокутному басейні з урахуванням режиму гравітаційних течій, коли границя розділу перетинає дно та/або вільну поверхню, включаючи граничний випадок: задачу о водообміні води в шлюзі. Отримані результати доповнюють та розширяють класифікацію хвиль і течій в замкненому басейні, вивченням сильно-нелінійних режимів.
5. Проведено чисельне використання динаміки течій в довгих протоках. Показано, що в’язке втягнення між шарами проявляється в захваті рідини шаром, що рухається з більшими швидкостями з шару менших швидкостей, що призводить до формування проміжного шару змінної густини та зміщенню границі розділу густини відносно границі розділу швидкостей. Такий ефект обумовлює зменшення значень композитного числа Фруда у порівнянні з відповідними значеннями гідравлічної теорії як для проток постійної глибини, так і для проток з порогами.
6. Досліджена гідродинаміка протоки Дарданелли. Вперше в рамках трьохвимірної моделі вивчена зміна течій, полів солоності та температури в межах сезону. Показано, що турбулентне перемішування керує водообміном в протоці. Часткова компенсація бароклинної та баротропної компонент течії в верхньому шарі приводить до слабкої мінливості витрат води на Егейскому виході з протоки. Проведено порівняння характеристик течій в протоці з ВАД розв’язком та гідравлічним розв’язком. Результати показали, що режим протоки відхиляється від гідравлічного та наближається до ВАД режиму. В сезонному режимі негідростатичні ефекти виявились несуттєвими, що дозволяє використовувати для такої цілі гідростатичні моделі.
Результати дисертаційної роботи доповнюють сучасні уявлення про циркуляції в водоймищах та можуть бути використані при моделюванні широкого класу задач геофізичної гідродинаміки. Розроблений алгоритм є негідростатичним розширенням та доповненням великого класу гідростатичних моделей, що дозволить збільшити можливості чисельного моделювання та розширити коло розв’язуваних задач геофізичної гідродинаміки з урахуванням негідростатичних ефектів.
Основний зміст роботи викладено в наступних публікаціях:
1.
Канарська Ю.В., Мадерич В.С. Чисельна негідростатична модель стратифікованих течій з вільною поверхнею// Прикладна Гідромеханіка.- 2002.-Т.4, №3.-С.12-21.
2.
Канарська Ю.В. Математична модель негідростатичних течій в узагальнених криволінійних координатах// Прикладна Гідромеханіка .- 2003.-Т.5, №1.-С.17-27.
3.
Kanarska Y, Maderich V. A non-hydrostatic numerical model for calculating free-surface stratified flows // Ocean Dynamics, 2003. – Vol. 53. – P.176-185.
4.
Kanarska Y., Maderich V. A non-hydrostatic numerical model for calculating of free-surface stratified flows in the coastal sea. // Book of Extended Abstracts of 11th International Biennial Conference on Physics of Estuaries and Coastal Seas.- Hamburg (Germany), 2002.- P.147-150.
5.
Kanarska Y. Maderich V. A non-hydrostatic numerical modeling exchange flows // Proc. of XXX IAHR Congress.- Thessaloniki (Greece), 2003.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: НЕГІДРОСТАТИЧНА МОДЕЛЬ СТРАТИФІКОВАНИХ ТЕЧІЙ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок