Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Адаптація студентів педагогічних училищ до нових умов життєдіяльності

Адаптація студентів педагогічних училищ до нових умов життєдіяльності

Назва:
Адаптація студентів педагогічних училищ до нових умов життєдіяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
Зданевич Лариса Володимирівна
УДК: 37.06:377.8.001.7(043.3)
Адаптація студентів педагогічних училищ до нових умов життєдіяльності
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Семиченко Валентина Анатоліївна, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, проректор з наукової роботи, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Дубасенюк Олександра Антонівна, Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка, проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук Волинець Катерина Іванівна, Київський педагогічний коледж імені К.Д.Ушинського, директор.
Провідна установа – Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра педагогіки і психології вищої школи, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 12 листопада 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, ) .
Автореферат розісланий 10 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження
Реформа вищої педагогічної школи, що обумовлюється сучасним рівнем розвитку суспільства і умовами переходу до нових соціальних відносин, спрямована на розв’язання головного завдання – вдосконалення професійно-педагогічної підготовки майбутнього педагога. Це, в свою чергу, пов'язано з пошуком шляхів і методів модернізації, спрямованої на підготовку фахівців з вищою педагогічною освітою, на формування педагога нового типу – яскравої, нестандартної особистості, здатної успішно адаптуватися до нових умов життєдіяльності.
Теоретичне осмислення проблем професійної підготовки майбутніх педагогів, представлене в працях О.О.Абдуліної, Є.П.Белозерцева, К.І.Волинець, І.А.Зязюна, Н.В.Кузьміної, О.Г.Мороза, О.І.Піскунова, О.Б.Плотникової, В.А.Семиченко, В.О.Сластьоніна та ін., дозволяє визначити ряд найбільш суттєвих напрямів її вдосконалення, зокрема інтегрування змісту навчання, формування професійної спрямованості студентів, становлення їхніх ціннісних орієнтацій та індивідуального стилю професійної діяльності, засвоєння нових інформаційних технологій тощо.
Реалізація цих завдань можлива тільки в умовах цілісної системи педагогічної освіти, в якій у стрункому логічному взаємозв'язку були б представлені всі її етапи: вступ до вищого навчального закладу, навчання у ньому та період після закінчення навчального закладу. Праці А.С.Агафонової, Є.С.Барбіної, І.І.Бойко, Т.А.Воробйової, С.М. Годника, А.Е.Голомштока, О.А.Дубасенюк, М.П.Лещенко, П.А.Михайлова, О.М.Пєхоти, С.О.Сисоєвої, Т.С.Яценко та ін. свідчать, що всі ці етапи мають виняткове значення для формування майбутнього педагога, його професійного становлення.
Проте існує низка складних питань, пов'язаних із забезпеченням наступності навчання у загальноосвітній школі та у вищих навчальних закладах, у тому числі і в педагогічних училищах, які сьогодні віднесені до І-ІІ рівнів акредитації. Вона ускладнюється труднощами перших років навчання – так званого адаптаційного періоду, який виникає при переході з одного ступеня освіти до наступного.
У науковій педагогічній та психологічній літературі представлені глибокі праці з питань адаптації, зокрема і до умов навчання у вищих навчальних закладах. Д.А.Андреєвою, Л.П.Буєвою, В.В. Васильєвим, О.Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Адаптація студентів педагогічних училищ до нових умов життєдіяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок