Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРАХУНОК ХАРАКТЕРИСТИК ВИХРОВИХ КЛАПАНІВ З УРАХУВАННЯМ ТЕРТЯ ОБ СТІНКИ ВИХРОВОЇ КАМЕРИ

Загрузка...

РОЗРАХУНОК ХАРАКТЕРИСТИК ВИХРОВИХ КЛАПАНІВ З УРАХУВАННЯМ ТЕРТЯ ОБ СТІНКИ ВИХРОВОЇ КАМЕРИ

Назва:
РОЗРАХУНОК ХАРАКТЕРИСТИК ВИХРОВИХ КЛАПАНІВ З УРАХУВАННЯМ ТЕРТЯ ОБ СТІНКИ ВИХРОВОЇ КАМЕРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,98 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Сумський державний університет
Войцеховський Сергій Валерійович
УДК 622.552:621.22
РОЗРАХУНОК ХАРАКТЕРИСТИК ВИХРОВИХ КЛАПАНІВ
З УРАХУВАННЯМ ТЕРТЯ ОБ СТІНКИ ВИХРОВОЇ КАМЕРИ
05.05.17 – Гідравлічні машини та гідропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Східноукраїнському національному
університеті імені Володимира Даля
(СНУ ім. В.Даля), кафедра “Гідрогазодинаміка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Сьомін Дмитро Олександрович,
Східноукраїнський національний
університет імені Володимира Даля,
кафедра “Гідрогазодинаміка”, доцент.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Гнесін Віталій Ісайович,
Інститут проблем машинобудування імені
Підгорного НАН України,
Завідуючий відділом гідроаеромеханіки.
кандидат технічних наук, доцент,
Турик Володимир Миколайович,
Національний технічний університет
України „КПІ”,
доцент кафедри „Прикладна гідроаеромеха-
ніка та механотроніка”.
Провідна організація: Національний технічний університет „ХПІ”
м. Харків.
Захист відбудеться “6” липня 2004 р. у 1000 г. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, СумДУ.
З дисертацію можна ознайомитися в бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, СумДУ.
Автореферат розісланий: “ 3 ” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших задач, що у даний час стоять перед промисловістю України, є удосконалювання систем і пристроїв управління потоками рідин і газів. В таких галузях, як транспорт, енергетика, хімія, сільське господарство, вугільна промисловість й ін., управління потоками суцільних середовищ є частиною багатьох технологічних процесів, і тут проблема надійності і довговічності виконавчих пристроїв, що функціонують в екстремальних умовах, має першорядне значення. Наявність таких несприятливих факторів, як підвищена запиленість, хімічна агресивність і висока температура, вплив вібрації, вологості, абразивних часток й ін., призводить до того, що процеси зносу контактуючих поверхонь механічних пристроїв протікають з багаторазовою інтенсивністю. Відсутність рухливих механічних частин в елементах струминної техніки робить їх нечутливими до перерахованих несприятливих факторів. Тому їх використання в якості виконавчих пристроїв у тих випадках, коли механічні аналоги не витримують екстремальних умов експлуатації, допомагає вирішити проблему надійності і довговічності засобів управління потоками суцільних середовищ. Як показує аналіз, із усього числа відомих струминних елементів для рішення подібного роду задач найбільше підходять вихрові клапани. Поряд із достоїнствами, які мають всі струминні елементи, вони надають можливості повністю перекривати керований потік, мають широкий діапазон робочих тисків і високий коефіцієнт підсилення як за витратою, так і за тиском.
Разом з цим, методи розрахунку вихрових клапанів з отриманням необхідних робочих характеристик потребують подальшого поглиблення й удосконалювання. Сучасні тривимірні моделі течії закрученого потоку в коротких вихрових камерах дозволяють отримати докладні гідродинамічні результати, але вимагають значних машинних ресурсів від ЕОМ і їхнє вирішення займає багато часу, окрім цього вони реалізовані у спеціальних ліцензованих програмах, які досить дорогі. Результати ж, отримані за допомогою двомірного зонального моделювання, необхідно в подальшому суттєво коректувати, що можна пояснити, з одного боку, припущеннями в моделі і як слідство її недосконалістю, а з іншого – похибками у визначенні гідравлічних втрат, зокрема на тертя об стінки камери. Останнє є визначальним і від цього залежить точність розрахунку характеристик клапану в цілому.
Таким чином, урахування параметрів тертя закрученого потоку рідини об стінки вихрової камери є актуальною задачею, рішення якої дозволяє проводити більш досконалі розрахунки робочих характеристик вихрових клапанів і створювати засновані на них пристрої управління потоками суцільних середовищ з високими показниками надійності, довговічності та точністю регулювання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: РОЗРАХУНОК ХАРАКТЕРИСТИК ВИХРОВИХ КЛАПАНІВ З УРАХУВАННЯМ ТЕРТЯ ОБ СТІНКИ ВИХРОВОЇ КАМЕРИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок