Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості структуроутворення та розробка способів підвищення механічних властивостей та зносостійкості високохромистих чавунів

Особливості структуроутворення та розробка способів підвищення механічних властивостей та зносостійкості високохромистих чавунів

Назва:
Особливості структуроутворення та розробка способів підвищення механічних властивостей та зносостійкості високохромистих чавунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Кравченко Ганна Валеріївна
УДК 669.017.03
Особливості структуроутворення та розробка способів підвищення механічних властивостей та зносостійкості високохромистих чавунів
Спеціальність 05.02.01 – матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор КУЦОВА Валентина Зіновіївна, Національна металургійна академія України, завідуюча кафедрою матеріалознавства, м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор ВОЛЧОК Іван Петрович, Запорізький національний технічний університет, завідуючий кафедрою технології металів, м. Запоріжжя.
доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Шаповалова Оксана Михайлівна, Дніпропетровський національний університет, завідуюча лабораторією нових матеріалів і безвідходних технологій кафедри безпеки життєдіяльності, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться "19" червня 2008 р. о 1300 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
Автореферат розісланий "14" травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________Е.М. Кваша


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Білі зносостійкі чавуни по об’єму випуску займають одне з перших місць серед чавунів зі спеціальними властивостями. Це пояснюється підвищеним попитом на них у зв'язку з актуальністю проблеми підвищення стійкості деталей машин, що працюють в умовах інтенсивного абразивного та ударно-абразивного зносу. Особливості структуроутворення білих зносостійких чавунів, враховуючи первинну кристалізацію і перетворення у твердому стані, відіграють найважливішу роль у формуванні їх властивостей.
Високохромисті чавуни часто застосовуються для виготовлення відповідальних деталей, що працюють в умовах підвищених температур і ударно-абразивного зносу, таких як тіла для розмелу твердих матеріалів, литі валки для гарячої і холодної прокатки і т. ін. Аналіз вітчизняної та зарубіжної літератури та реальні умови роботи свідчать про те, що причиною виходу зазначених деталей з ладу в процесі експлуатації є руйнування від втомленості поверхневих шарів у результаті багаторазової ударної мікропластичної деформації. Збільшити термін служби цих виробів можна за рахунок формування структури матриці, яка має більш високу здатність акомодувати енергію мікроудару, але без значної пластичної деформації. Як показали дослідження Х. Бгадешиа, Ю.М. Тарана, В.І. Большакова та інших, такою структурною складовою є бейніт. Однією з найбільш передових технологій виготовлення прокатних валків є електрошлакове наплавлення (ЕШН) високохромистого чавуну на стальну вісь. Однак, в літературі відсутня інформація про структуроутворення і кінетику бейнітного перетворення в білих чавунах з вмістом хрому 21%. Відсутня також інформація про вплив типу матриці на механічні властивості, показники зносостійкості, структуру та властивості чавуну після повторного нагріву. Отже, для розробки режимів термічного зміцнення, що дозволяють підвищити термін служби виробів з високохромистих чавунів, необхідно вивчити особливості формування структури, кінетику перетворення переохолодженого аустеніту в бейнітній області температур у цих чавунах, їх механічні властивості та ударно-абразивну зносостійкість.
Дослідження, що присвячені вивченню закономірностей структуроутворення, кінетики бейнітного перетворення в білих високохромистих чавунах з метою підвищення їх зносостійкості, є актуальними, і мають велике практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Особливості структуроутворення та розробка способів підвищення механічних властивостей та зносостійкості високохромистих чавунів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок