Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ

ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЯЗВІНЮК Борис Михайлович
УДК 332.24:338.24:353
ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ
Спеціальність 08.10.01 –
Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Буркинський Борис Володимирович, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук , професор
Куценко Віра Іванівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Шевчук Любов Теодорівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач сектору
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 30 вересня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 12 серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За роки незалежності в Україні відбулися вагомі зміни в суспільно-політичному житті, котрі стали детермінуючим фактором докорінної перебудови економічних відносин. Ці зміни здійснювалися на тлі переходу від командно-адміністративної економіки до ринкової, тобто до принципово нової системи господарювання. В таких умовах актуалізувалося дослідження проблем функціонування об’єктів комунальної власності як важливого компоненту регіональної суспільної системи та особливостей їх впливу на економічний розвиток регіону. При цьому, актуальність вказаних досліджень суттєво підсилюється тим, що і особливості функціонування регіональних об’єктів комунальної власності, і їх вплив на рівень розвитку соціально-економічної системи “регіон” не зможуть не позначитися на здійсненні в Україні регіональної політики.
Оскільки, трансформація командно-адміністративної системи України здійснювалася сповільненими темпами в силу дії різних факторів, серед яких чи не найважливішим є інерційність розвитку соціально-економічної системи країни, то реалізація регіональних принципів управління національним господарським комплексом і регіональна політика в його межах є деформованими, що унеможливлює підвищення ефективності перспективного соціально-економічного поступу.
В цих умовах Україні потрібна розробка і здійснення принципово нової регіональної політики, спрямованої на реалізацію стратегії регіонального соціально-економічного розвитку. В рамках нової регіональної політики необхідно розробити регулюючі механізми управління комунальною власністю як в межах кожного соціально-економічного району, так і в рамках територіальних суспільних систем іншого ієрархічного рівня (наприклад, країни в цілому) з метою ефективного розвитку єдиного, активно функціонуючого соціально-економічного організму держави. Безумовно, ці механізми повинні стимулювати подальший розвиток ринкової економіки в Україні, що вимагає застосування принципово інших методів територіального управління комунальною власністю і, в першу чергу, регулювання впливу комунальної власності на економічний розвиток регіону.
Указом Президента України від 25 травня 2001 р. за № 34/2001 затверджена Концепція державної регіональної політики, яка має чітку соціально-економічну спрямованість і покликана забезпечувати послідовне підвищення рівня та якості життя населення на основі більш повного і комплексного використання природних, трудових ресурсів, науково-технічного, виробничого, зовнішньоекономічного потенціалу кожного регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок