Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОНКА СТРУКТУРА ПОЛЯ БІОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЇ ЯК ПОКАЗНИК АГРЕГОВАНОСТІ ПЛАНКТОННИХ ОРГАНІЗМІВ ТА ЇЇ ЗВ'ЯЗОК З ДИНАМІЧНИМ РЕЖИМОМ ВОДНИХ МАС

ТОНКА СТРУКТУРА ПОЛЯ БІОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЇ ЯК ПОКАЗНИК АГРЕГОВАНОСТІ ПЛАНКТОННИХ ОРГАНІЗМІВ ТА ЇЇ ЗВ'ЯЗОК З ДИНАМІЧНИМ РЕЖИМОМ ВОДНИХ МАС

Назва:
ТОНКА СТРУКТУРА ПОЛЯ БІОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЇ ЯК ПОКАЗНИК АГРЕГОВАНОСТІ ПЛАНКТОННИХ ОРГАНІЗМІВ ТА ЇЇ ЗВ'ЯЗОК З ДИНАМІЧНИМ РЕЖИМОМ ВОДНИХ МАС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,20 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ПІВДЕННИХ МОРІВ
ім. О.О. КОВАЛЕВСЬКОГО
СЄРІКОВА ІРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 591.148:574.583:551.465
 
ТОНКА СТРУКТУРА ПОЛЯ БІОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЇ
ЯК ПОКАЗНИК АГРЕГОВАНОСТІ ПЛАНКТОННИХ ОРГАНІЗМІВ ТА ЇЇ ЗВ'ЯЗОК З ДИНАМІЧНИМ РЕЖИМОМ ВОДНИХ МАС
03.00.17 - гідробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Севастополь - 2005
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті біології південних морів
ім.О.О. Ковалевського НАН України, м.Севастополь
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
ТОКАРЕВ Юрій Миколайович,
Інститут біології південних морів
НАН України
завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
САМИШЕВ Ернест Зайнуллінович,
Інститут біології південних морів
НАН України
завідувач відділу;
кандидат біологічних наук
ГРІШИН Олександр Миколайович,
Південний науково-дослідний інститут
морського рибного господарства й
океанографії Міністерства аграрної
політики України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Інститут гідробіології Національної академії наук
України, м.Київ
Захист відбудеться 25.01.2006 р. в 10 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01 Інституту біології південних морів НАН України, за адресою: 99011, м. Севастополь, пр.Нахімова, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біології південних морів НАН України, за адресою: 99011, м. Севастополь, пр.Нахімова, 2.
Автореферат розісланий 05.12. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01
доктор біологічних наук, професор Гаєвська А.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Безперервне вдосконалювання фізичних і хімічних методів досліджень, виникнення сучасних біофізичних апаратурних комплексів та інформаційних технологій створюють унікальні можливості для розвитку нових уявлень щодо найважливіших гідробіологічних проблем. До таких, зокрема, відносяться дослідження структурних характеристик морських екосистем. Так, використання сучасної оптичної й акустичної техніки дозволило виявити стійкі просторові неоднорідності планктону, вертикальні розміри яких не перевищують 10 м (Donaghay et al., 1997). Ці структури відомі як тонкі шари.. До цього часу більша частина інформації про тонкі шари планктону ґрунтувалася на обмеженому числі профілів, більшість із яких були отримані без супутніх даних про фізичні характеристики морського середовища. Тому залишалося відкритим питання, яку роль у формуванні тонких шарів відіграють фізичні процеси.
Серед біофізичних методів дослідження просторово-часової структури планктону широке розповсюдження одержав метод багаторазових батифотометричних зондувань поля біолюмінесценції, створеного його агрегаціями (Гительзон и др., 1992). Цей метод вигідно відрізняється від інших малою інерційністю та швидкодією, тобто є експрес-методом для вивчення розподілу життя в океані. Він найбільш підходить також для встановлення зв'язку мікророзподілу планктону з мікроструктурою гідрофізичних полів, від якої багато в чому залежить структура планктонного угруповання. При цьому вирішуються основні труднощі поставленого завдання – одержання на масштабах метри - десятки метрів статистично значимого матеріалу.
Актуальність теми. Вивчення просторової структурованості морських екосистем, взаємодії їхніх різних компонентів і дослідження механізмів формування їхньої гетерогенності відносяться до числа найбільш важливих проблем сучасної гідроекології. В зв'язку з недосконалістю традиційних планктонологічних методик, концепція дрібномасштабної агрегованості планктону – фундаментальної основи процесів, що протікають у пелагічній екосистемі, розроблена у вітчизняній гідробіології недостатньо. Це приводить до суттєвого перекручення уявлень про функціонування екосистем у цілому, оскільки основний шлях трансформації речовини до вищих трофічних рівнів пролягає через агреговану частину її компонентів.
Відомо, що дрібномасштабні процеси в океані значною мірою визначаються явищами більших масштабів і в той же час служать внутрішнім механізмом формування мінливості останніх (Монин, Озмидов, 1981).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТОНКА СТРУКТУРА ПОЛЯ БІОЛЮМІНЕСЦЕНЦІЇ ЯК ПОКАЗНИК АГРЕГОВАНОСТІ ПЛАНКТОННИХ ОРГАНІЗМІВ ТА ЇЇ ЗВ'ЯЗОК З ДИНАМІЧНИМ РЕЖИМОМ ВОДНИХ МАС

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок