Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНИЙ ЕСТЕЗИС В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ ДІАЛОГУ КУЛЬТУР

Загрузка...

МУЗИЧНИЙ ЕСТЕЗИС В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ ДІАЛОГУ КУЛЬТУР

Назва:
МУЗИЧНИЙ ЕСТЕЗИС В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ ДІАЛОГУ КУЛЬТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,88 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
КАПІЧІНА ОЛЕНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 7.01: 7.03.78.01
МУЗИЧНИЙ ЕСТЕЗИС
В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ
ДІАЛОГУ КУЛЬТУР
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Луганськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля на кафедрі світової філософії та естетики
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор,
віце-президент Європейської Академії проблем людини
Суханцева Вікторія Костянтинівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Петров Юрій Васильович,
Інститут муніципального менеджмента та бізнесу,
завідувач кафедри
Заслужений діяч мистецтв України,
кандидат філософських наук, доцент
Макаренко Герман Георгійович,
Національна музична академія України імені П.І. Чайковського,
доцент
Провідна установа:
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
відділ філософії культури, етики та естетики, м. Київ
Захист відбудеться 29.01.2004р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.051.05 в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий 20.12. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент В.Д. Ісаєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Поняття музичного естезису є одним з унікальних понять сучасної філософсько-естетичної думки. Воно об’єднує філософсько-естетичну та музикознавчу проблематику і синтезує у собі теоретичні знання із галузі філософії, естетики та теорії мистецтва. Дослідження цієї своєрідної категорії дозволяє вирішувати ряд загальнокультурних проблем сучасності, здійснювати міждисциплінарний підхід до суто музикознавчих та загальнокультурних проблем.
Музичний естезис як самостійний тип самоцінної цінності є феноменом культури. Він є специфічною субстанцією естетичної насолоди буттям музики, що зароджується у свідомості людини. Музичний естезис як певна форма інтерсуб’єктивності у культурі особистості є носієм і предметом естетичного діалогу. Це та "крапка поєднання" людини і культури, що надає культурі суб’єктивно-особистісного змісту. Музичний естезис є універсальною умовою соціокультурного буття музики, завдяки якому людина стає спроможною розуміти іншу людину, розуміти мистецтво і культуру взагалі. Функціонування музичного естезису у соціокультурному середовищі обумовлює процес виховання, що ґрунтується на емоційно-чуттєвих структурах особистості.
Формування музичного естезису у процесі естетичного виховання висуває головну ціль – розуміння людиною культури. Тому дослідження діалогічної природи та онтологічних основ проблеми музичного естезису дозволяє визначити шляхи розробки більш ефективних методів музичного виховання, спрямованих на формування естетичної культури особистості. Такого роду виховання стає утворенням культури на новому, індивідуально-особистісному рівні. Саме цього прагне сучасна теорія виховання. Тому проблема музичного естезису виявляється однією з актуальних проблем сучасної філософсько-естетичної науки, що утримує у собі значний теоретичний та практичний потенціал.
Ступінь наукової розробленості проблеми. Досліджувана проблема не була достатньо опрацьована у вітчизняній та зарубіжній філософсько-естетичній літературі. Це пояснюється її міждисциплінарним характером. Аналіз проблеми музичного естезису в контексті концепції діалогу культур проводиться на основі синтезу філософсько-естетичного та мистецтвознавчого аналізу буття музики. Дисертант спирається на досвід теоретичного осмислення сучасної соціокультурної ситуації, зокрема, ситуації ПОСТ-культури, в творах В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МУЗИЧНИЙ ЕСТЕЗИС В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ ДІАЛОГУ КУЛЬТУР

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок