Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: КЛІНІЧНІ ТА ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ ДУОДЕНАЛЬНИХ ВИРАЗОК, асоційованИХ з різнОМАНІТНИМИ штамами Helicobacter pylori

Загрузка...

КЛІНІЧНІ ТА ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ ДУОДЕНАЛЬНИХ ВИРАЗОК, асоційованИХ з різнОМАНІТНИМИ штамами Helicobacter pylori / сторінка 5

Назва:
КЛІНІЧНІ ТА ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ ДУОДЕНАЛЬНИХ ВИРАЗОК, асоційованИХ з різнОМАНІТНИМИ штамами Helicobacter pylori
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Визначали вірогідність розходжень за критерієм Стьюдента, розходження приймали як вірогідні при р<0,05.
Результати роботи та їх обговорення. Аналіз результатів визначення чутливості і резистентності Нр до антибактеріальних препаратів виявив, що з 70 хворих (36,8%), які мали резистентні штами Нр, найбільша кількість стійких штамів Нр була виявлена до метронідазолу - 53 культури (27,8%), до кларитроміцину - 36 штамів Нр (18,9%), тетрацикліну - 8 культур (4,2%) і до амоксициліну – 6 (3,1%). У частини обстежених хворих була виявлена резистентність бактерій Нр відразу до декількох препаратів. Полірезистені штами Нр відзначено майже у третини хворих - у 23 (32,8%). В основному сполучилася резистеність до метронідазолу і кларитроміцину (20 штамів). Три штами Нр мали резистентність до всіх антибактеріальних препаратів, що тестувалися.
Аналізування перебігу ДВ при резистентних і чутливих до антибіотиків штамах Нр виявило певні особливості. Частота загострень у рік була вірогідно (р<0,05) більшою в основній групі хворих (з резистентними до антибіотиків штамами Нр), у порівнянні з пацієнтами групи з чутливими штамами Нр. Тривалість ремісії також мала суттєву різницю і склала в основній групі хворих з резистентними штамами Нр - 1,92 (0,61), і була вірогідно меншою (р< 0,05), ніж у групі порівняння з чутливими штамами - 4,08 (1,34).
Більш, ніж половина обстежених хворих з резистентними штамами Нр – 41 (58,6%) мали епізоди кровотеч в анамнезі, які було зупинено консервативно. У групі хворих з чутливими штамами Нр кровотечі в анамнезі були встановлені у 7 випадках (14%). Крім того, епізоди повторних кровотеч у хворих основної групи спостерігалися значно (майже у 3 рази) частіше, ніж у групі порівняння: у 19 хворих (46,3%) і 1 хворого (14,3%), відповідно. У хворих з резистентними штамами бактерій Нр у 77,1% випадків були виявлені родичі, інфіковані Нр, що мешкають у безпосередній близькості з хворими, у групі порівняння - у 30%.
Достовірних відмінностей за частотою абдомінально-больового і диспепсичного синдромів між групами не виявлено. Однак, у пацієнтів із резистентними штамами Нр, в клінічній картині переважно домінувала виразність больового синдрому, диспепсичні скарги стояли на другому місці; у групі порівняння, навпаки, виразність диспепсичного синдрому домінувала над больовим. При оцінці інтенсивності больового синдрому за 3-х бальною шкалою було виявлено, що середній бал інтенсивності в основній групі складав 2,4, а в групі порівняння – 1,4 (р<0,01). Астено-вегетативний синдром спостерігався вірогідно частіше (р<0,01) у пацієнтів основної групи - 46 (65,7%), ніж у хворих групи порівняння - 13 (26,0 %), - більш, ніж у 2,5 рази.
Результати дослідження кислотоутворюючої функції шлунка показали, що окремо в кожній групі значення середнього мінімального рівня рН відрізнялися. Найвищий рівень кислотності зафіксований в основній групі (рН min = 1,96+0,02), нижчий – у групі порівняння (рН min = 2,28+0,04); тобто, мінімальний рівень рН у хворих з резистентними штамами Нр був нижчий, ніж при чутливих штамах Нр (р<0,05). Середнє значення максимального рН в шлунку було найвищим у хворих з чутливими штамами Нр (4,36+0,07); в основній групі цей показник теж був вищий мінімальних значень на 1,09+0,04. Найбільша різнорідність значень рН в різних відділах шлунка спостерігалася при чутливих до антибіотиків штамів Нр, найменша - при резистентних штамах, що можливо, свідчить про більшу кількість парієтальних клітин з порушеною функцією. Більш, ніж у половини пацієнтів з основної групи мінімальний рН відповідав ФІ 4, тобто, у більшості пацієнтів (54,8+5,6)% спостерігалася помірна гіперацидність. В групі порівняння у більшості хворих спостерігалася нормацидність (39,3+4,3)% і трохи рідше - гіперацидність помірна (35,6+3,9)%. Отже, рівень кислотної агресії виявлявся вищим у хворих з резистентними штамами Нр, що свідчить про більш виражене функціональне напруження парієтальних клітин, що обумовлює у них більш вищий ацидопептичний компонент хвороби.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КЛІНІЧНІ ТА ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ ДУОДЕНАЛЬНИХ ВИРАЗОК, асоційованИХ з різнОМАНІТНИМИ штамами Helicobacter pylori

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок