Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: КЛІНІЧНІ ТА ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ ДУОДЕНАЛЬНИХ ВИРАЗОК, асоційованИХ з різнОМАНІТНИМИ штамами Helicobacter pylori

КЛІНІЧНІ ТА ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ ДУОДЕНАЛЬНИХ ВИРАЗОК, асоційованИХ з різнОМАНІТНИМИ штамами Helicobacter pylori / сторінка 9

Назва:
КЛІНІЧНІ ТА ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ ДУОДЕНАЛЬНИХ ВИРАЗОК, асоційованИХ з різнОМАНІТНИМИ штамами Helicobacter pylori
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Але зберігалися набряк, підслизові крововиливи і петехії у хворих основної групи, що отримували стандартну терапію.
При гістологічному дослідженні біоптатів у всіх хворих відмічено інволюцію гострого запалення, зменшення активності хронічного запалення, послаблення активності хронічного дістрофічного процесу, зменшення поліморфно-клітинної інфільтрації. Отже, АГБТ мала виражену протизапальну дію. У групі пацієнтів з резистентними штамами Нр, які отримували стандартну терапію, виявлені вірогідно більш високі показники активності гастриту, атрофії і кишкової метаплазії у порівнянні з хворими, які лікувалися за розробленою схемою та групою порівняння. Слід особливо відзначити, що розроблена терапія ефективно усувала гістологічні явища синдрому ДВЗ, які були притаманні хворим з резистентними штамами Нр. Навпроти, внутрішньосудинна агрегація еритроцитів, мікротромбози, підслизові крововиливи зберігалися у тих хворих основної групи, які лікувалися за стандартною схемою АГБТ.
Показники гемостазу, що були порушеними у хворих основної групи з резистентними штамами Нр, під впливом розробленої терапії наближувались до контролю, проте, як стандартна терапія ніякого впливу на них не надавала. Так, після лікування ПДФ склали 3,8+0,2 і 5,6+0,2 мкг/мл; АЧТЧ - 0,40+0,03 і 1,08+0,06 %; фВ - 110,1+ 1,33 і 136+2,1%, відповідно (р<0,01). Розроблена терапія, навпаки, сприяла їх нормалізації і усувала гематологічні ознаки синдрому ДВЗ, про що свідчила нормалізація їх співвідношень (рис. 3).
Рис. 3 Співвідношення досліджуваних показників гемостазу стосовно контролю (n=1) після лікування розробленою терапією
Таким чином, обидва варіанти лікування, незалежно від властивостей Нр по відношенню до антибіотиків та ерадикації бактерій, сприяли усуненню основних клінічних симптомів захворювання, загоюванню виразок та стуханню ендоскопічних ознак запалення, ефективно знижували ацидопептичну агресію шлункового вмісту на протязі лікування. Проте, у групі осіб з резистентними штамами Нр до кінця 4-го тижня лікування стандартною терапією кислотність знову підвищувалася. Динаміка гістологічних показників, хоч і мала позитивну динаміку після лікування в усіх хворих, але у групі пацієнтів з резистентними штамами Нр через 4 тижні після закінчення стандартної терапії було виявлено вірогідно більш високі показники ступеню активності гастриту, атрофії і кишкової метаплазії, ніж у групи порівняння. Вивчені показники гемостазу (ПДФ, АЧТЧ, фВ), що були суттєво змінені у хворих з резистентними штамами Нр, після лікування розробленим варіантом терапії покращувалися, наближаючись до контролю, тоді як стандартна терапія на них не впливала.
Висновки
1.
Розроблено ефективні підходи до лікування хворих з дуоденальними виразками при їх асоціації з чутливими і резистентними до антибіотиків штамами Нelicobacter рylori, на підставі вивчення їх особливостей клінічних, функціональних, морфологічних і гемостазіологічних проявів.
2.
Клінічна картина при виразках, асоційованих з резистентними штамами Нelicobacter рylori у порівнянні з чутливими відрізнялася більшим ступенем виразності клінічних симптомів (больового, диспептичного, астено-вегетативного), перебіг – рецидивуванням і ускладненням кровотечами в анамнезі.
3.
Характерним для кислотоутворюючої функції при дуоденальних виразках було підвищення кислотної продукції у базальну фазу секреції: при резистентних до антибіотиків штамах Нelicobacter рylori – переважання помірної (54,8+5,6)% і вираженої (16,2+1,7)% гіперацидності; при чутливих – (35,6+3,9)% і (14,3+1,5)%, відповідно. Рівень кислотності при резистентних штамах Нelicobacter рylori був вищим, ніж при чутливих, тобто, фактор агресії при резистентних гелікобактеріях посилювався.
4.
Характерними морфологічними змінами слизової оболонки гастродуоденальної зони у хворих на дуоденальні виразки, асоційовані з резистентними до антибіотиків штамами Нelicobacter рylori (за ендоскопічними, і гістологічними критеріями), були поширені і виражені її запально-атрофічні прояви та геморагічний компонент.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КЛІНІЧНІ ТА ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ ДУОДЕНАЛЬНИХ ВИРАЗОК, асоційованИХ з різнОМАНІТНИМИ штамами Helicobacter pylori

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок