Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОЛІЗ ЕПІХЛОРГІДРИНУ В УМОВАХ КАТАЛІЗУ ОРГАНІЧНИМИ ОСНОВАМИ

ФЕНОЛІЗ ЕПІХЛОРГІДРИНУ В УМОВАХ КАТАЛІЗУ ОРГАНІЧНИМИ ОСНОВАМИ

Назва:
ФЕНОЛІЗ ЕПІХЛОРГІДРИНУ В УМОВАХ КАТАЛІЗУ ОРГАНІЧНИМИ ОСНОВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,80 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ
ім. Л.М. ЛИТВИНЕНКА
ПЕРЕПІЧКА ІННА ВІКТОРІВНА
УДК 547.311:547.541
ФЕНОЛІЗ ЕПІХЛОРГІДРИНУ В УМОВАХ КАТАЛІЗУ ОРГАНІЧНИМИ
ОСНОВАМИ
02.00.03. - органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Швед Олена Миколаївна,
Донецький національний університет, доцент кафедри органічної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Савьолова Віра Андріївна,
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат хімічних наук
Рубльова Людмила Іванівна,
Донецький державний технічний університет, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (кафедра органічної хімії), м. Харків.
Захист відбудеться "8" квітня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 11.216.01 в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк,
вул. Р. Люксембург, 70).
Автореферат розісланий "1" березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 Шендрік Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Взаємодія гідроксисполук з епоксидами є однією з перспективних реакцій і в плані практичного застосування, і як слушна модель для вивчення механізму розкриття епоксидного циклу під дією нуклеофільних реагентів. Продукти реакції фенолів (бісфенолів) з епіхлоргідрином (ЕХГ) використовуються при синтезі епоксидних смол. Вихід та якість цільового продукту залежать від структури реагентів, природи каталізатору, умов проведення реакції. Незважаючи на те, що застосування і способи отримання епоксидних сполук відомі досить давно, кількісні дані щодо впливу природи реагентів, каталізаторів досить обмежені і в деяких випадках суперечливі. Залишаються нез'ясованими питання про порядок реакції, вплив структури реагуючих речовин, механізм каталізу. Тому дослідження закономірностей фенолізу епіхлоргідрину в присутності каталізаторів основної природи та вивчення механізму реакції є актуальним завданням і складовою частиною загальної проблеми встановлення кількісного взаємозв'язку між реакційною здатністю органічних сполук і їх будовою. Розв'язання цього завдання має суттєвий практичний інтерес, оскільки відкриває можливості для науково обгрунтованого підходу до оптимізації умов синтезу ряду мономерів епоксидних смол.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі органічної хімії Донецького національного університету у відповідності до планів державних і міжвузівських науково-технічних програм "Новi речовини та матерiали" на 1992-1996рр. за темою ДонНУ 92-ГКНТ-51 07.03.021087-92(6894) "Новi поколiння функцiональних полiмерних матерiалiв i композитiв на їх основi", реєстраційний номер комплексного проекту 06.03.02/006 К-95; на 1995-1997рр. за темою ДонНУ 95-1вв/6 "Розробка гетерофункцiональних органiчних сполук та композицiй з комплексом корисних властивостей: медпрепарати, полiмернi матерiали, присадки", номер держреєстрації 0195U015952 і на 1998-2000рр. за темою ДонНУ 98-1вв/6 "Мономери, полiмернi композитнi матерiали, присадки багатоцiльового призначення" номер держреєстрації 0195U015952.
Мета та завдання роботи. Встановлення кількісних закономірностей каталітичного фенолізу EХГ і з'ясування механізму каталізу органічними основами. Для досягнення поставленної мети необхідно вирішити наступні завдання:
1. Встановлення кінетичної схеми реакції шляхом визначення складу продуктів каталітичної і некаталітичної реакцій фенолів (бісфенолів) з ЕХГ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ФЕНОЛІЗ ЕПІХЛОРГІДРИНУ В УМОВАХ КАТАЛІЗУ ОРГАНІЧНИМИ ОСНОВАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок