Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕРЕКУРСИВНІ ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ ШУМОПОДІБНИХ СИГНАЛІВ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ

НЕРЕКУРСИВНІ ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ ШУМОПОДІБНИХ СИГНАЛІВ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ

Назва:
НЕРЕКУРСИВНІ ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ ШУМОПОДІБНИХ СИГНАЛІВ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шпинковська Марія Іванівна
УДК 621.372.54
НЕРЕКУРСИВНІ ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ ШУМОПОДІБНИХ СИГНАЛІВ
ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ
Спеціальність 05.13.05 – Елементи та пристрої обчислювальної техніки та систем керування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі комп’ютерних систем.
Науковий керівник — | доктор технічних наук, професор
Малахов Валерій Павлович
Одеський національний політехнічний університет завідувач кафедри комп'ютерних систем, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Шарапов Валерій Михайлович
Черкаський державний технологічний університет
завідувач кафедри комп’ютеризованих та інформаційних технологій у приладобудуванні;
доктор технічних наук, доцент
Нікольський Віталій Валентинович
Одеська національна морська академія
професор кафедри теорії автоматичного управління та обчислювальної техніки.
Захист відбудеться “ 27 ” вересня 2007 р. о 13-30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “23” серпня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Ю.С. Ямпольський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Системи керування є важливою частиною сучасних виробництв у багатьох галузях господарчого комплексу держави. Прикладом може служити автоматизовані система завантаження концентрату на гірнозбагачувальних комбінатах, система керування процесом виготовлення комбікорму тощо. Система керування складається з керуємого об’єкта та пристрою керування (до складу якого входить комплекс засобів збирання, обробки та передачі інформації). Важливим елементом засобів обробки інформації для виділення корисних сигналів є цифрові фільтри (ЦФ). В той же час протягом останніх років інтенсивно впроваджуються інформаційні технології на основі шумоподібних сигналів (ШПС). Ці технології базуються на перетворенні вузькосмугових сигналів в широкосмугові або шумоподібні (бо їх спектр схожий на шумовий) при сталості енергії сигналів. При цьому вихідний вузькосмуговий сигнал помножують на псевдовипадкову кодову послідовність, що складається з N елементів тривалістю Tk і має період повторення T=N*Tk. Найбільш розповсюджені двійкові псевдовипадкові послідовності (ПВП). Застосування ШПС дозволяє у порівнянні із традиційними, використовувати у багатоканальних системах одного каналу у ланцюгу: засоби збирання – обробки – передачі інформації, підвищити завадостійкість системи, змінювати кількість одночасно працюючих каналів без істотної зміни структури системи.
Для обробки ШПС використовуються цифрові узгоджені фільтри, що можуть бути побудовані у вигляді фільтра з кінцевою імпульсною характеристикою або на основі швидких алгоритмів згортки (наприклад перетворення Фур’є). Основними елементами ЦФ є суматор, інвертор (множник) та затримка на один такт. Використання швидких алгоритмів згортки зменшує кількість множників та суматорів, але за рахунок збільшення інших елементів фільтру і є інваріантним до структури сигналу, що обробляється. Цифрові узгоджені фільтри є пристроями з кінцевою імпульсною характеристикою і тому їх реалізація можлива у вигляді нерекурсивних ЦФ (НЦФ). Пряма форма НЦФ вимагає чималої кількості елементів, яку можна зіставити з порядком фільтра. Відомі методи розрахунку НЦФ проводяться переважно у частотній області, на відміну від представлення узгоджених фільтрів здебільшого у часовій області. Тому, уявляється актуальною задача використання і удосконалення відомих та розробка нових методів побудови НЦФ ШПС для систем керування із меншою кількістю елементів фільтру у порівнянні із прямою формою реалізації НЦФ та процедурами швидкої згортки, у тому числі з урахуванням структурних особливостей ШПС.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: НЕРЕКУРСИВНІ ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ ШУМОПОДІБНИХ СИГНАЛІВ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок