Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ І ДООЧИЩЕННЯ ГОСПОДАРСЬКО-ПОБУТОВИХ СТІЧНИХ ВОД НА РИСОВИХ СИСТЕМАХ (НА ПРИКЛАДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Загрузка...

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ І ДООЧИЩЕННЯ ГОСПОДАРСЬКО-ПОБУТОВИХ СТІЧНИХ ВОД НА РИСОВИХ СИСТЕМАХ (НА ПРИКЛАДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ І ДООЧИЩЕННЯ ГОСПОДАРСЬКО-ПОБУТОВИХ СТІЧНИХ ВОД НА РИСОВИХ СИСТЕМАХ (НА ПРИКЛАДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
КОРБУТЯК ВІКТОР ІВАНОВИЧ
УДК 631. 67:628.3
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ І ДООЧИЩЕННЯ
ГОСПОДАРСЬКО-ПОБУТОВИХ СТІЧНИХ ВОД
НА РИСОВИХ СИСТЕМАХ
(НА ПРИКЛАДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
06.01.02 – сільськогосподарські меліорації
(технічні науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Рівне – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному університеті водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, професор
КОВАЛЬОВ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Український державний університет
водного господарства та природокористування
МОН України, проректор.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, ст. н. співробітник
МИХАЙЛОВ ЮРІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Інститут гідротехніки і меліорації УААН,
головний науковий співробітник;
кандидат технічних наук, доцент
ЧАБАН ВОЛОДИМИР ЙОСИПОВИЧ,
Інститут водного господарства
Українського державного університету
водного господарства та природокористування
МОН України, завідувач кафедри.
Провідна установа – Інститут гідромеханіки НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 18 ” червня 2004 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.104.01 при Українському державному університеті водного господарства та природокористування за адресою:
33000, м. Рівне, вул. Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці УДУВГП за адресою: м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий “ 14 ” травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент В.П. Востріков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У приморській оздоровчій території України вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів (від дельти р. Дунаю в Одеській області до р. Кальміус в Донецькій області) загальною протяжністю понад 1 тис. км очисні споруди, які обслуговують оздоровчі заклади та населенні пункти, не забезпечують очищення господарсько-побутових стічних вод до граничнодопустимих концентрацій (ГДК), які пред’являються до вод, що скидаються у відкриті водойми.
У результаті недостатньо очищені стічні води прискорюють процеси евтрофікації природних водойм, впливають на погіршення їх санітарно-епідеміологічного стану.
Відомі технології утилізації господарсько-побутових стічних вод на зрошуваних сільськогосподарських полях та на біоплато не можуть бути реалізовані по причині складних гідрогеологічних умов приморської оздоровчої території, зокрема, близького залягання мінералізованих ґрунтових вод, підвищеної мінералізації стічних вод з великим вмістом біогенів, що є небезпечним для зрошуваних сільськогосподарських культур і гідрохімічного складу ґрунтів.
Тому, є актуальним дослідження умов формування стічних вод в приморській оздоровчій території та розробка технології їх використання і доочищення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрям наукових досліджень тісно поєднується із: основними напрямами з охорони і раціонального використання та відновлення водних ресурсів галузевої програми "Водне господарство України - 2010", розробленої Держводгоспом України, та проекту "Трьохкілометрова зона Чорноморського узбережжя", який було розроблено інститутом "Дніпробуд"; науково-дослідними роботами з таких тем: “Розробка та впровадження нових конструкцій гідромеліоративних систем для утилізації стічних вод”, 1993 р., (№ державної реєстрації 0193U033731, шифр теми Г/Д 1-114); “Розробка нової технології утилізації стічних вод курортної зони Чорноморського узбережжя України”, 1993 р., (№ державної реєстрації 193003587, шифр теми Г/Д і-07); “Еколого-економічне обґрунтування повторного використання дренажно-скидних вод зрошуваних масивів”, 1995 р., (№ державної реєстрації 0195U014881, шифр теми Г/Д і-18), в яких здобувач брав участь як виконавець на посадах інженера та молодшого наукового співробітника НДС.
Мета досліджень. Мета досліджень полягає у науковому обґрунтуванні технології підготовки та використання господарсько-побутових стічних вод на рисових зрошувальних системах приморської оздоровчої території України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИКОРИСТАННЯ І ДООЧИЩЕННЯ ГОСПОДАРСЬКО-ПОБУТОВИХ СТІЧНИХ ВОД НА РИСОВИХ СИСТЕМАХ (НА ПРИКЛАДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок