Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концепція самоорганізації макросоціальних структур та її методологічна роль в осмисленні феномену соціальної еволюції

Загрузка...

Концепція самоорганізації макросоціальних структур та її методологічна роль в осмисленні феномену соціальної еволюції

Назва:
Концепція самоорганізації макросоціальних структур та її методологічна роль в осмисленні феномену соціальної еволюції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут філософії імені Г. С. Сковороди
Національної академії наук України
Лебідь Андрій Євгенович
УДК 167+316.423+124.1
Концепція самоорганізації макросоціальних структур та її методологічна роль в осмисленні феномену
соціальної еволюції
Спеціальність 09.00.09 – філософія науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка МОН України на кафедрі філософії та соціології.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Цикін Веніамін Олександрович,
Сумський державний педагогічний університет
імені А. С. Макаренка МОН України,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович
Національний інститут стратегічних досліджень,
завідувач відділу етнополітики
доктор філософських наук, професор
Чуйко Вадим Леонідович
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка МОН України, професор
Провідна установа – Київський національний медичний університет
імені О. О. Богомольця МОН України,
кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться "25" березня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, 01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, 01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий "16" лютого 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат філософських наук Гардашук Т. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний світ дивує темпом змін, що відбуваються в ньому, а часом – глибиною нестабільності і кризових явищ. В умовах швидких змін в економічній, соціальній, політичній сферах шокові і стресові стани людей стають не виключенням, а швидше правилом. Зорієнтуватися в соціальних умовах, що змінюються, і пристосуватися до каскадів екологічних, політичних, наукових зрушень у світі – досить непросто для людини.
Сучасна специфіка розвитку соціальних систем показує, що еволюція соціуму перейшла на новий етап свого розвитку – етап пошуку оптимальних рішень глобальних катаклізмів, етап пошуку "золотої середини" між крайностями з метою подальшого просування людства шляхом коеволюційної єдності суспільства і природи, суспільства й особистості.
Реалії ХХ і початку ХХІ століть, особливо постнекласичного періоду, показують, що проблема соціальної еволюції змінює свою евристичну насиченість та змістовність. Але це не означає, що дана проблема перестала цікавити дослідників, зовсім навпаки – генезис соціуму втілює в собі прагнення вчених синтезувати весь той потенціал, що був накопичений за минулий час, у ретроспективному і перспективному аналізі досліджувати феномен соціальної самоорганізації шляхом використання ідей та методів синергетики у процесі дослідження особливостей соціокультурного розвитку. Усе це стало передумовою для появи якісно нових теорій, що розкривають механізми реалізації соціальних законів.
З позиції сьогодення синергетику можна розглядати як міждисциплінарний рух у сучасній науці, що знаменує собою становлення якісно нового погляду людини на світ і на саму себе в цьому світі. Синергетика – це новий, конструктивний діалог людини з природою, синтез людського знання і мудрості, неупереджений підхід до пізнання криз, нестабільності і хаосу, до створення засобів управління ними. Вона не просто змінює понятійний характер мислення, але почасти перебудовує наше світовідчуття, розуміння ходу еволюційних процесів, нарешті, нашу життєву позицію.
Теорія самоорганізації складних систем відкриває інший бік світу: його нестабільність, нелінійність (різні варіанти майбутнього), відкритість, що збільшує складність формоутворень з їх наступним об'єднанням у цілісності, що еволюціонують. Прояв складності в явищах самоорганізації припускає наявність складного спектру структур-атракторів, що існують для вузького, унікального класу моделей зі статичними нелінійними залежностями.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Концепція самоорганізації макросоціальних структур та її методологічна роль в осмисленні феномену соціальної еволюції

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок