Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНИМИ СПОСОБАМИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНИМИ СПОСОБАМИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ / сторінка 10

Назва:
РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНИМИ СПОСОБАМИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Серед учнів експериментальних класів активність під час виконання творчих завдань є більш високою: вони охочіше беруть участь у різних математичних конкурсах та працюють з додатковими джерелами інформації.
Отже, у ході теоретико-експериментального дослідження методичної системи навчання учнів розв’язуванню текстових задач в основній школі отримано такі результати:
1. Виявлено психолого-педагогічні передумови і вимоги щодо використання арифметичних способів розв’язування текстових задач в основній школі.
2. Отримано висновок, що поетапне вивчення типових задач допомагає уникнути ефекту „натаскування” та сприяє розвитку здібностей учнів до рефлексії.
3. Розв’язування текстових задач арифметичними способами з використанням різноманітних завдань на семантичний і структурний аналіз, переформулювання тексту, на побудову графічних схем, порівняння задач-представників різних типів за структурою та способами розв’язування сприяє розвитку загальних умінь щодо розв’язання довільних текстових задач, збільшує зацікавленість учнів до вивчення математики, розширює можливості особистісного розвитку.
4. Отримано підтвердження тому, що використання добірок текстових задач, що розв’язуються арифметичними способами під час проведення інтегрованих уроків сприяє посиленню прикладної спрямованості шкільного курсу математики.
5. Проаналізовано можливості та виявлено шляхи використання типових задач у напрямку ознайомлення учнів з поняттями „модель” і „моделювання”.
6. Розроблено методику використання типових задач під час вивчення різних тем математики в
5 – 6-х класах та алгебри і геометрії в 7 – 9-х класах.
7. Вивчено можливості та розроблено методичні рекомендації щодо використання різних методів, форм і засобів навчання (в тому числі й інформаційно-комунікаційних технологій) у процесі навчання учнів розв’язуванню текстових задач арифметичними способами.
 
ВИСНОВКИ
1. Сучасне реформування системи освіти в Україні спрямоване на підвищення інтелектуального потенціалу нації, формування творчої особистості випускника середньої школи. Шкільний курс математики має для цього широкі можливості. У змісті його особливу актуальність становить навчальний матеріал, який сприяє реалізації розвиваючих функцій навчання. Саме це викликало потребу у поновленні місця й ролі в основній школі текстових задач, які розв’язуються арифметичними способами. Саме такі задачі значною мірою сприяють розвитку мислення учнів, кмітливості, винахідливості, математичної мови.
2. Неправомірною була фактична відмова в 60-ті роки ХХ ст. від використання арифметичних способів і типових задач під час навчання учнів розв’язуванню текстових задач в основній школі. Це призвело до погіршення математичної підготовки учнів (в першу чергу 5-6-х класів), зниження їх розумового розвитку, пізнавальної активності й інтересу до вивчення математики.
3. Констатуючий і пошуковий експерименти з проблеми дослідження виявили надзвичайно важливу роль наступності між початковою та основною школою у доборі типових задач і навчанні способів їх розв’язування, потребу в узгодженості програм і підручників, методів і форм навчання. Відсутність такої узгодженості призводить до „відчуження” знань та вмінь і не сприяє створенню сприятливих умов для неперервності освіти.
4. Пошуковий експеримент показав, що важливими факторами, що впливають на ефективність процесу навчання учнів розв’язуванню текстових задач із використанням арифметичних способів в основній школі є дотримання вимог до змісту системи задач, до складання моделей-представників, евристичних схем (правил-орієнтирів) і способів, до вибору доцільних методів, форм і засобів навчання. Особливо важливим є вивчення та використання на практиці ідей
(зокрема праць видатного українського математика і методиста О.М.Астряба) про поділ задач на типи і використання типових задач, як важливого чинника в математичному розвитку учнів.
5. Використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання, зокрема мультимедійних, дозволяє зробити розв’язування задач арифметичними способами наочнішим і доступнішим, сприяє пропедевтиці навчання застосуванню математики до вирішення проблемних ситуацій, що виникають в людській науковій чи практичній діяльності (математичне моделювання).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНИМИ СПОСОБАМИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок