Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНИМИ СПОСОБАМИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНИМИ СПОСОБАМИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ / сторінка 6

Назва:
РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНИМИ СПОСОБАМИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

На сучасному етапі розбудови шкільної математичної освіти основними цілями використання текстових задач у навчанні математики учнів основної школи є:
1) формування загального підходу, загальних умінь і здібностей із розв’язування будь-яких задач (в тому числі і методом рівнянь);
2) ознайомлення і більш глибоке оволодіння математичними і загальнонауковими поняттями, що вивчаються;
3) оволодіння поняттями „модель” і „математичне моделювання”, ознайомлення із застосуванням математичного апарату до розв’язування задач прикладного та практичного змісту;
4) розвиток розумових здібностей учнів, їх творчого потенціалу.
Арифметичні способи та типові задачі, що були традиційною частиною шкільної математики починаючи з ХVII століття, виявилися майже повністю вилученими з програм і підручників для 5-6-х класів у зв’язку з проведенням математичної реформи шкільної освіти в
60-х роках ХХ ст. Замінюючи розв’язування текстових задач в основній школі різними арифметичними способами на вивчення одного методу рівнянь, ініціатори реформи сподівалися, що це забезпечить позитивне вирішення проблеми формування в учнів загального підходу до розв’язуванню будь-яких текстових задач.
Проте і сьогодні, незважаючи на те, що за час навчання в школі кожен учень розв’язує значну кількість текстових задач, результати вступних іспитів до вищих закладів освіти свідчать, що розв’язування текстових задач залишається одним з найважчих завдань. Тому методисти і математики (Г.В.Дорофєєв, С.М.Нікольський, З.І.Слєпкань, О.В.Шевкін та інші) прийшли до думки, яку ми повністю підтримуємо, що основними причинами несформованості в учнів умінь розв’язувати задачі є: 1) низький рівень знань про структуру задач, їх типи, методи і способи розв’язування, які учні одержують під час навчання математики як у початковій, так і в основній школі; 2) недостатня увага в курсі математики основної школи до використання арифметичних способів під час розв’язування задач; 3) передчасний перехід до методу рівнянь.
Повернення до ширшого використання арифметичних способів під час розв’язування текстових задач в основній школі вимагає детального вивчення надбання вітчизняної і зарубіжної методичної науки; аналізу негативних проявів практики минулих років з метою їх уникнення; вдосконалення методичних рекомендацій щодо навчання учнів розв’язуванню типових задач арифметичними способами.
Аналіз літературних джерел дозволив нам виділити три основні думки про проблему поділу задач на типи: 1) поділ непотрібний, оскільки веде до розвитку шаблонності мислення учнів; не потрібно і вивчати різні арифметичні способи, оскільки існує загальний метод рівнянь; 2) поділ на типи непотрібний, але потрібно розв’язувати задачі різними способами, порівнюючи їх;
3) необхідний поділ задач на типи з їх компактним розміщенням у підручниках для засвоєння учнями ознак типів та типових способів розв’язування, зокрема їх евристичних схем.
У своєму дослідженні ми поділяємо третю думку. Доцільність поділу задач на типи підтверджують і дослідження психологів щодо процесу розв’язування текстових задач арифметичними способами (В.А. Ярощук, А.Ф. Єсаулов, З.І. Калмикова, Н.О. Менчинська та ін.)
Спираючись на результати психолого-педагогічних досліджень кінця ХХ – початку ХХІ ст., у роботі розглянуто вікові й індивідуальні особливості розвитку сучасних підлітків і сформульовано основні психолого-дидактичні передумови навчання учнів розв’язуванню текстових задач арифметичними способами в умовах нової освітньої парадигми, особистісно орієнтованого підходу і рівневої диференціації.
У другому розділі „Методика навчання учнів розв’язуванню текстових задач арифметичними способами” розкрито методичну систему організації навчання учнів розв’язуванню текстових задач арифметичними способами, досліджено проблеми забезпечення наступності між початковою й основною школами, ознайомлення учнів із поняттями „модель” і „моделювання”, посилення прикладної спрямованості навчання і підготовки до використання методу рівнянь під час розв’язування текстових задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНИМИ СПОСОБАМИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок