Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ДВОВИМІРНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗОБРАЖЕНЬ В БАЗИСІ ХААРА

Загрузка...

СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ДВОВИМІРНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗОБРАЖЕНЬ В БАЗИСІ ХААРА

Назва:
СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ДВОВИМІРНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗОБРАЖЕНЬ В БАЗИСІ ХААРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,24 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство транспорту України
Українська державна академія залізничного транспорту
Бохан Костянтин Олександрович
УДК 621.327: 681.5
СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ДВОВИМІРНОГО
ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗОБРАЖЕНЬ В БАЗИСІ ХААРА
05.12.02 "Телекомунікаційні системи та мережі"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському військовому університеті
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, професор
Корольов Анатолій Вікторович, професор кафедри "Системи управління та зв’язку" Харківського військового університету Міністерства оборони України, м. Харків.
Офіційні опоненти: - | доктор технічних наук, професор
Краснобаєв Віктор Анатолійович,
професор кафедри "Автоматизації та комп'ютерних технологій" Харківського державного технічного університету сільського господарства Міністерства аграрної політики України, м. Харків;
- | кандидат технічних наук,
Бараннік Володимир Вікторович,
старший науковий співробітник відділу ІОЦ, Харківського військового університету Міністерства оборони України, м. Харків.
Провідна установа | Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра “Безпеки інформаційних технологій”, Міністерство освіти і науки України,
м. Харків.
Захист відбудеться “ 24 ” 06 2003 р. о “ 13 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .820.01 при Український державній академії залізничного транспорту за адресою:
Україна, 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці академії.
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою:
Україна, 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий “ 22 ” 05 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доцент М.В. Книгавко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На етапах формування, передачі, аналізу та відображення відеоінформація піддається різним видам цифрової обробки: фільтрації, стиску, реставрації, розпізнаванню й ін. Наприклад, застосування методів стиску дозволяє зменшити час передачі відеоінформації по каналах зв'язку, знизити вимоги до їх пропускної здатності. В більшості процедур цифрової обробки відеоданих використовуються різні ортогональні перетворення (ОП) (Фур'є, Уолша, Хаара, ДКП і ін.). При цьому на їх виконання може знадобитися до 90 % часу, необхідного для виконання всієї процедури обробки зображення.
Незважаючи на інтенсивний розвиток мікроелектроніки, створення все більш швидкодіючих процесорів, запам'ятовуючих пристроїв з великими обсягами пам'яті, більш швидкісних середовищ передачі даних, підвищення ефективності процедур обробки відеоінформації залишається актуальною науково-технічною задачею. Це зв'язано з тим, що статичні і динамічні зображення несуть велику кількість інформації і, відповідно, для їх обробки, передачі і збереження потрібні значні обчислювальні і телекомунікаційні ресурси; вартість швидкодіючих обчислювальних і телекомунікаційних систем дуже висока; не завжди можливо забезпечити необхідну швидкодію обчислювальних систем, наприклад, при масогабаритних обмеженнях на бортові технічні засоби; в багатьох випадках необхідно забезпечити обробку відеоінформації в реальному масштабі часу. Це визначає актуальність задачі підвищення обчислювальної ефективності ОП.
Значний внесок у рішення зазначених проблем внесли багато вчених. Серед них Александров В.В., Зубарєв Ю.Б., Котельников В.А., Красильников Н.Н., Онищенко Ю.О., Поляков П.Ф., Хараташвілі Н.Г., Кунт М., Претт У.К. Ахмед Н., Рао К.Р., Хуанг Т.С., Виноград С., Ендрюс Г., Кулі Дж.У., Садихов Р.Х., Соболєв Ю.В. і ін.
Проведений аналіз відомих способів ОП зображень показав, що всі вони основані на одномірних ортогональних базисах, що знижує їх ефективність. Іншим фактором, який так само знижує ефективність багатьох ортогональних перетворень, є виконання дійсних і комплексних арифметичних операцій під час перетворень.
Таким чином, розробка способів і засобів двовимірних перетворень зображень в базисі Хаара для зменшення часу обробки і передачі відеоданих в телекомунікаційних системах є актуальною науково-технічною задачею.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ДВОВИМІРНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ЗОБРАЖЕНЬ В БАЗИСІ ХААРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок