Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС

соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС / сторінка 3

Назва:
соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

5. Запропонувати вдосконалену систему диспансерного спостереження за дітьми, які були опромінені в період внутрішньоутробного розвитку.
Об’єкт дослідження. Клінічні та клініко-генетичні наслідки опромінення дітей у період внутрішньоутробного розвитку та на наступних етапах онтогенезу.
Предмет дослідження. Стан здоров’я, особливості фенотипу, хромосоми лімфоцитів периферичної крові дітей, які зазнали гострої та тривалої дії іонізуючого випромінювання в період внутрішньоутробного розвитку та на наступних етапах онтогенезу, і дітей контрольної групи.
Методи дослідження. Загальноклінічні, клініко-генетичні, цитогенетичні, статистичні.
Наукова новизна отриманих результатів. Вперше на підставі результатів комплексних клінічних та клініко-генетичних досліджень охарактеризовані фенотипічні та цитогенетичні особливості дітей в залежності від типу, дози опромінення і гестаційного віку плода на час впливу радіаційного чинника.
Доведено, що дія на плід медико-біологічних факторів ризику в сполученні з радіаційним у період органогенезу сприяє більш частому, ніж у контролі, формуванню морфогенетичних варіантів, які характеризуються наявністю множинних малих аномалій розвитку. Число таких дітей серед тих, хто зазнав дії гострого та тривалого внутрішньоутробного опромінення, складало відповідно 43,2% і 33,6 %, у контролі – 11,9 %.
Встановлено, що опромінення дитини в період внутрішньоутробного розвитку призводить до більш частого виникнення хронічної соматичної патології, при цьому найбільш низький рівень здоров’я мали діти з множинними стигмами дизембріогенезу.
Уперше для виявлення структурних ушкоджень хромосом лімфоцитів периферичної крові на рівні сегментів і субсегментів у дітей, опромінених внутрішньоутробно, було застосовано модифікований метод диференційного G-фарбування, який дозволяє аналізувати близько 800 бендів на геном клітини.
Показано, що кількість хромосомних аберацій у дітей основних груп значно перевищує показники дітей контрольної групи. У дітей, які народилися в матерів, що були евакуйовані з 30-км зони, у віддалений післяаварійний період визначалося підвищення частоти структурних аномалій хромосом із превалюванням стабільних ушкоджень і переважною локалізацією ідентифікованих розривів в 1,2,3,5,7,11,13,17 хромосомах. У дітей, які зазнали тривалої дії радіаційного чинника в період внутрішньоутробного розвитку та на наступних етапах онтогенезу, спостерігалося збільшення як стабільних, так і нестабільних хромосомних аберацій і підвищена пошкоджуваність 1,4,5,9,17,22 хромосом.
Визначена наявність достовірних кореляційних зв’язків між станом здоров’я, фенотипічними й цитогенетичними особливостями дитини, дозою опромінення та гестаційним віком плода на час дії радіаційного чинника.
Виявлені порушення в стані здоров’я внутрішньоутробно опромінених дітей, їхні фенотипічні та цитогенетичні особливості дали підставу віднести їх до групи підвищеного мутаційного ризику та запропонувати вдосконалену схему диспансерного спостереження.
Практична значимість одержаних результатів. Розроблено протокол уніфікованої оцінки фенотипу дітей. Обґрунтовано програму селективного скринінгу для оптимізації формування груп ризику серед внутрішньоутробно опромінених дітей, які потребують медико-генетичного консультування та подальшого поглибленого обстеження. Запропонована вдосконалена схема диспансерного спостереження за внутрішньоутробно опроміненими особами та їхніми нащадками з проведенням медико-генетичного консультування не тільки в дитинстві, але й при досягненні репродуктивного віку, на етапі вибору професії та планування сім’ї.
На основі результатів наукових досліджень видані методичні рекомендації “Оптимизация формирования групп риска среди детей, испытавших радиационное воздействие” (Киев, 1996), "Рекомендации по сохранению и восстановлению здоровья детей, родившихся от облученных родителей" (Киев, 2001) та інформаційний лист „Уніфікований протокол оцінки фенотипу членів родин учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС” (Київ, 2005).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок