Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС

соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС / сторінка 4

Назва:
соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Впровадження результатів досліджень в практику. Результати роботи впроваджені в практичній діяльності дитячих клінічних відділень Інституту клінічної радіології НЦРМ АМН України, Українського спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення МОЗ України, дитячої клінічної лікарні №2 та дитячої поліклініки №1 Деснянського району м.Києва, Центральної районної лікарні смт. Народичі Житомирської області, Чернігівської обласної дитячої лікарні та Чернівецької міської дитячої лікарні. Отримані позитивні результати впровадження.
Особистий внесок здобувача. Автором самостійно проведено патентно-інформаційний пошук, проаналізовано літературу за обраною темою, розроблено основні теоретичні і практичні положення, визначено мету і завдання дослідження. Автором особисто відібрані діти основних та контрольної груп, проведено їх клінічне й клініко-генетичне обстеження. Виконана процедура G-диференційного фарбування хромосом та проведено цитогенетичний аналіз. Здійснена математична та статистична обробка отриманих даних. Автором написані всі розділи дисертації, сформульовані висновки і практичні рекомендації. У спільних публікаціях з іншими дослідниками автору належать частини, що стосуються теми дисертації.
Апробація результатів дисертації. Матеріали дисертації доповідались та обговорювались на 3-му симпозіумі "Діагностика та профілактика негативних наслідків радіації" (Київ, 1997), міжнародній конференції ”Low doses of ionizing radiation: biological effects and regulatory control contributed papars” (Spain, 1997), III конгресі педіатрів Росії "Экологические и гигиенические проблемы педиатрии" (Москва, 1998), науково-практичних конференціях "Наука. Чорнобиль - 96” (Київ,1997) та „Профілактика, діагностика і корекція вроджених вад розвитку у новонароджених” (Київ, 2001), 2-й міжнародній конференції “The effects of low and very low doses of ionizing radiation on human health” (Dublin, 2001), міжнародній конференції “П’ятнадцять років Чорнобильської катастрофи. Досвід подолання” (Київ, 2001), І-му та ІV-му конгресах педіатрів Росії „Современные технологии в педиатрии и детской хирургии” (Москва, 2002, 2005), міжнародних конференціях „Генетические последствия чрезвычайных радиационных ситуаций” (Москва, 2002) та „Радіобіологічні ефекти: ризики, мінімізація, прогноз” (Київ, 2005), семінарі Україна-НАТО "Risk assessment of Chernobyl accident consequences: Lessons learned for the future" (Рим, 2005).
Публікації. Основні положення роботи викладені в 15 друкованих працях, у тому числі в 3 статтях у фахових журналах, 2 статтях у збірках наукових праць, 1 монографії у співавторстві, 6 статтях у матеріалах конференцій, 3 тезах доповідей конференцій.
Структура й обсяг дисертації. Дисертація викладена на 186 сторінках друкованого тексту (144 сторінки основного тексту), має 33 таблиці, 13 рисунків, 4 додатки. Список використаної літератури включає 305 джерел, з них 73 вітчизняних, 232 іноземних авторів.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Об'єкт та методи дослідження. Дослідження проведено у 392 дітей. З них I основну групу склали 114 дітей, які народилися від вагітних на час аварії жінок, евакуйованих з м. Прип'ять; II основну групу - 110 дітей, які народилися від вагітних на час аварії жінок, що залишилися постійно проживати в зоні радіоекологічного контролю; контрольну групу - 168 дітей, які проживають в умовах природного радіаційного фону. Батьків було проінформовано про мету та завдання дослідження. Обстеження здійснювалося після одержання їх згоди.
З метою оцінки стану здоров'я проводилось клінічне обстеження дітей педіатром, генетиком, ендокринологом, невропатологом, гематологом, окулістом, хірургом, стоматологом, на підставі результатів якого визначалась група здоров'я.
Медико-генетичне обстеження передбачало аналіз родоводу, визначення особливостей фенотипу та цитогенетичне дослідження лімфоцитів периферичної крові. З метою виявлення малих аномалій розвитку (стигм дизембріогенезу) фенотипові особливості дитини вивчалися за допомогою розробленого уніфікованого протоколу, який складається з 4 частин: І частина – паспортна; ІІ частина – опис (тип) аномалії розвитку; ІІІ частина – дані генеалогічного анамнезу; ІV частина – висновок щодо приналежності до певної підгрупи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок