Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС

Загрузка...

соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС / сторінка 9

Назва:
соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Залежності частоти аберацій хроматидного типу від дозового навантаження не виявлено. Отже, у дітей, які мешкають в умовах тривалої дії малих доз іонізуючого випромінювання, у віддалений післяаварійний період прослідковується мутагенний вплив, що призводить до підвищення кількості як стабільних, так і нестабільних індукованих аберацій хромосом.
Таким чином, у дітей, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання в період внутрішньоутробного розвитку, формується феномен геномної нестабільності, який характеризується зниженням адаптаційних можливостей організму до дії несприятливих факторів довкілля, схильністю до мультифакторіальних захворювань, формуванням морфогенетичних варіантів з множинними малими аномаліями розвитку, збільшенням частоти хромосомних аберацій у соматичних клітинах.
З огляду на все перераховане вище, діти, які зазнали внутрішньоутробного опромінення, відносяться до групи підвищеного мутаційного ризику та потребують особливої уваги й удосконалення загальноприйнятих методів диспансеризації для мінімізації несприятливих наслідків.
Тому нами запропоновано включити до програми диспансерного спостереження обов’язкове медико-генетичне консультування внутрішньоутробно опромінених осіб не тільки при народженні, в 1, 6 та 14 років, але й при досягненні репродуктивного віку, на етапах вибору професії, планування сім’ї та вагітності. Медико-генетичне консультування при виборі професії та місця роботи дасть змогу запобігти контакту з потенційними мутагенами, при плануванні вагітності - правильно оцінити генетичну ситуацію в сім’ї, вибрати для запліднення найбільш сприятливий сезон року, усунути керовані чинники ризику, провести преконцепційну профілактику. Всі ці заходи підвищать ймовірність народження генетично збалансованих, здорових нащадків в осіб, які зазнали внутрішньоутробного опромінення.
ВИСНОВКИ
У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та наведене нове вирішення наукового завдання щодо визначення постнатальних ефектів у дітей, опромінених внутрішньоутробно, на підставі встановлення фенотипічних і цитогенетичних особливостей та стану їх здоров’я в залежності від доз та гестаційного віку плода на час радіаційного впливу. Для мінімізації негативних наслідків внутрішньоутробного опромінення запропонована вдосконалена схема диспансерного спостереження за цим контингентом.
1. Діти основних груп спостереження за наявністю медико-біологічних факторів ризику суттєво не відрізнялися від таких групи контролю. Проте, при додатковому впливі радіаційного чинника на плід, рівень здоров’я дітей на всіх етапах постнатального розвитку був нижчим, ніж у контролі. У неонатальному періоді в них частіше виникали пограничні та патологічні стани, у ранньому віці формувалася більш чисельна група частохворіючих. У віці 10 – 12 років кількість дітей з ІІІ групою здоров’я в І, ІІ основних та контрольній групах складала, відповідно, 73,7%, 58,3%, 35,1%, p<0,05. Найнижчий рівень здоров’я мали діти з множинними стигмами дизембріогенезу.
2. Дія на плід медико-біологічних факторів ризику в сполученні з радіаційним у період органогенезу сприяє більш частому, ніж у контролі, формуванню морфогенетичних варіантів, які характеризуються наявністю множинних малих аномалій розвитку. Число таких дітей серед тих, хто зазнав дії гострого та тривалого внутрішньоутробного опромінення, складало відповідно 43,2% і 33,6 %, у контролі – 11,9 %.
3. Встановлено, що формування морфогенетичних варіантів з множинними стигмами дизембріогенезу має достовірний зворотній зв’язок с гестаційним віком на час впливу радіаційного чинника (в І основній групі - Ro Spirman = – 0,91, р0,01; в II - Ro Spirman = – 0,27, р0,05) та прямий з дозою загального опромінення плода (в І основній групі - Ro Spirman = 0,45, р0,03; в II - Ro Spirman = 0,36, р0,04).
4. У дітей, які народилися в матерів, що були евакуйовані з 30-км зони, у віддалений післяаварійний період визначається підвищення частоти структурних аномалій хромосом із превалюванням стабільних ушкоджень і переважною локалізацією ідентифікованих розривів в 1, 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17 хромосомах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: соматичні та генетичні ефекти в дітей у віддалені строки після внутрішньоутробного опромінення внаслідок аварії на чорнобильській АЕС

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок