Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: СИСТОЛІЧНА ТА ДІАСТОЛІЧНА ФУНКЦІЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ДІТЕЙ У ВІДДАЛЕНОМУ ПЕРІОДІ ПІСЛЯ ХІРУРГІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ

СИСТОЛІЧНА ТА ДІАСТОЛІЧНА ФУНКЦІЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ДІТЕЙ У ВІДДАЛЕНОМУ ПЕРІОДІ ПІСЛЯ ХІРУРГІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ / сторінка 2

Назва:
СИСТОЛІЧНА ТА ДІАСТОЛІЧНА ФУНКЦІЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ДІТЕЙ У ВІДДАЛЕНОМУ ПЕРІОДІ ПІСЛЯ ХІРУРГІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,43 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Усе наведене свідчить про недостатню визначеність тактики ведення дітей у віддалені строки після хірургічної корекції ПВС, що диктує необхідність подальшого розроблення цієї проблеми.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з комплексною науково-дослідною роботою кафедр педіатрії Харківського державного медичного університету "Медико-біологічна адаптація дітей з соматичною патологією в сучасних екологічних умовах" (N державної реєстрації 0102U001865) та є фрагментом кафедральної теми “Стан здоров’я дітей, які були прооперовані з приводу природжених вад серця”. Автором проведено вивчення клінічних особливостей ССС, стан систолічної та діастолічної функцій ЛШ серця у дітей після хірургічної корекції ПВС у віддалені строки спостереження.
Мета і завдання дослідження: удосконалення диспансерного спостереження дітей, прооперованих з приводу природжених вад серця у віддаленому періоді після хірургічної корекції на базі поглибленого вивчення систолічної та діастолічної функцій лівого шлуночка серця.
Для досягнення поставленої мети потребували вирішення наступні завдання:
1. Оцінити клінічні та морфофункціональні особливості серцево-судинної системи у дітей після хірургічної корекції природжених вад серця.
2. Вивчити стан систолічної та діастолічної функцій лівого шлуночка серця за даними ДпЕХОКГ у віддаленому післяопераційному періоді.
3. Визначити прогностичні критерії ранньої діагностики розвитку серцевої недостатності.
4. Провести аналіз ускладнень, які виникли після хірургічної корекції природжених вад серця у віддаленому періоді.
5. Розробити шляхи удосконалення диспансерного спостереження дітей з природженими вадами серця.
Об'єкт дослідження: функціональний стан серцево-судинної системи дітей, прооперованих з приводу природжених вад серця.
Предмет дослідження: клінічні дані, морфофункціональні особливості ССС, стан систолічної та діастолічної функцій лівого шлуночка серця, ускладнення, які виникли у дітей після хірургічної корекції ПВС у віддаленому періоді.
Методи дослідження: клінічні, інструментальні методи дослідження: ЕКГ, ФКГ, ЕХОКГ, ДпЕХОКГ. Функціональна адаптація ССС до фізичного навантаження оцінювалася за результатами ВЕМ та/або проби за Н.А.Шалковим.
Наукова новизна одержаних результатів. Уперше вивчено особливості клінічного та морфофункціонального стану ССС у дітей з ПВС у віддаленому періоді після хірургічної корекції на базі допплерехокардіографічних показників. Визначено внесок систолічної та діастолічної дисфункцій ЛШ серця в розлад гемодинаміки при ПВС після хірургічної корекції. Подано наукове обґрунтування доцільності динамічного проведення ЕХОКГ- та ДпЕХОКГ-обстежень у дітей, прооперованих з приводу ПВС. Проведено аналіз ускладнень, які виникли після хірургічної корекції ПВС у віддалені строки спостереження.
Уперше показано ранні доклінічні прояви та визначено прогностичні критерії прогресування та ризику розвитку СН у дітей, прооперованих з приводу ПВС у віддалені строки спостереження.
Розроблено спосіб діагностики варіанту серцевої недостатності у дітей за результатами допплерехокардіографічних показників, отриманих при динамічному спостереженні (деклараційний патент України на винахід №70259А).
Набула подальшого розвитку проблема диспансерного спостереження дітей, прооперованих з приводу ПВС.
Практичне значення одержаних результатів. Доведено доцільність динамічного проведення ЕХОКГ- та ДпЕХОКГ-обстежень у дітей, прооперованих з приводу ПВС, що дозволяє визначити морфофункціональний стан міокарда, попередити розвиток, прогресування СН та своєчасне призначення терапії. Обґрунтовано необхідність визначення показників систолічної та діастолічної функцій лівого шлуночка серця з метою підвищення якості діагностики, профілактики й лікування серцевої недостатності у дітей після хірургічної корекції ПВС. Визначення варіантів СН дозволяє підвищити якість ранньої діагностики, лікування хронічної СН. Запропонована прогностична таблиця може бути основою для формування груп динамічного спостереження залежно від ступеня ризику розвитку СН.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СИСТОЛІЧНА ТА ДІАСТОЛІЧНА ФУНКЦІЯ ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ДІТЕЙ У ВІДДАЛЕНОМУ ПЕРІОДІ ПІСЛЯ ХІРУРГІЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИРОДЖЕНИХ ВАД СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок