Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ З ЄС

ПРОГНОЗУВАННЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ З ЄС

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ З ЄС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
“ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ НАН УКРАЇНИ”
Дідковська Богдана Володимирівна
УДК [339.56 : 330.43 ](477 + 4ЄС)(043.3)
ПРОГНОЗУВАННЯ РОЗВИТКУ
ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ З ЄС
08.00.11 – математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в ДУ “Інcтитут економіки та прогнозування НАН України”.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Власюк Олександр Степанович,
Інститут проблем міжнародної безпеки,
директор
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Черняк Олександр Іванович,
завідувач кафедри економічної кібернетики Київського національного університету
імені Тараса Шевченка;
кандидат економічних наук
Бобер Катерина Анатоліївна,
головний економіст управління курсової політики Департаменту валютного регулювання Національного банку України.
 
Захист відбудеться 27 листопада 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.02 ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розіслано “16” жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Шелудько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Європейську інтеграцію визнано пріоритетним напрямом державної політики України. Як результат, аналіз структури торгового обміну та прогнозування показників зовнішньої торгівлі України з Євросоюзом (ЄС) набувають особливого значення. Водночас виникає потреба у виявленні взаємозалежностей і тенденцій у розвитку вітчизняної торгівлі з ЄС.
Зовнішньоторговельні відносини є важливою складовою економіки будь-якої держави, а для України, яка реалізує експортоорієнтовану модель економіки, їх ефективність є визначальною для забезпечення її динамічного розвитку. Проте аналіз засвідчує, що в Україні сформувалися недостатньо ефективні товарна й регіональна структури зовнішньої торгівлі та недовикористовуються існуючі можливості поліпшення умов товарообміну. Отже, в державі відсутні надійні методи і механізми захисту економічних інтересів у сфері зовнішньоторговельних відносин, що дає підстави говорити про недостатню наукову обґрунтованість управлінських рішень в цій сфері. Розв’язати це завдання можна на основі економетричних моделей, застосування яких у процесі прийняття рішень дозволяє уникнути невиправданих (а в деяких випадках і неможливих) практичних експериментів, відобразити багатогранність зв’язків, що характеризують сучасну картину торгового обміну України з ЄС, а також спрогнозувати шляхом імітаційного моделювання можливі наслідки реалізації різноманітних заходів.
Наявність науково обґрунтованих прогнозів розвитку зовнішньої торгівлі України з ЄС відповідно до розроблених сценаріїв, пов’язаних із зміною курсу національної валюти та приєднанням України до Світової організації торгівлі (СОТ), дозволить істотно підвищити якість управлінських рішень у зазначеній сфері.
Стан розробки проблеми. Багатоаспектні проблеми розвитку зовнішньоторговельних зв’язків (ЗТЗ) нашої держави з ЄС стали предметом численних економічних досліджень та дискусій як в Україні, так і за її межами. Вагоме теоретичне й методологічне значення мають праці таких вітчизняних вчених, як В. Андрійчук, О. Барановський, І. Бурковський, Ю. Василенко, О. Власюк, Б. Данилишин, А. Гальчинський, В. Геєць, Я. Жаліло, Б. Кваснюк, А. Мокій, О. Осауленко, Ю. Павленко, В. Пархоменко, В. Сіденко, В. Тітаренко, В. Точилін, В. Юрчишин та ін. Теорію економічного моделювання закладено у роботах таких зарубіжних вчених, як Р. Вінн, Д. Джонсон, Л. Клейн, К. Султан, Я. Тінберген, Д. Томпсон, Ф. Фішер, К. Холден. Методологічні питання побудови й використання економетричних моделей в Україні висвітлено в роботах вітчизняних вчених, зокрема - О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ З ЄС

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок