Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініко-інструментальні особливості перебігу та ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА діагностика кардіоміопатіЇ у дітей

Загрузка...

Клініко-інструментальні особливості перебігу та ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА діагностика кардіоміопатіЇ у дітей

Назва:
Клініко-інструментальні особливості перебігу та ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА діагностика кардіоміопатіЇ у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
Чернобельська Інна Юріївна
УДК 616.127-053.2-039.3-073
Клініко-інструментальні особливості перебігу та ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА діагностика кардіоміопатіЇ у дітей
14.01.10 – педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педіатрії №4 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Майданник Віталій Григорович, Національний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №4.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Приходько Валентина Семенівна,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної педіатрії;
доктор медичних наук,
Богмат Людмила Федосіївна,
Інститут охорони здоровя дітей та підлітків АМН України, завідувач відділу патології підлітків, Харків.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України.
Захист відбудеться “__”__________2002 р. о ____годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий “___”_________2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент В.М.Савво
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Останнім часом спостерігається постійне збільшення поширення кардіоревматологічних захворювань серед дітей, а також істотні зміни їх структури (В.С. Приходько, 2000; В.Г.Майданник і співавт., 2001). Зокрема, в структурі захворювань серцево-судинної системи як серед дорослого, так і дитячого населення відмічається збільшення питомої ваги кардіоміопатії, в генезі якої вирішальне значення мають різноманітні мутації генів серцевого тропоніну-Т і тропоміозину (Varnava et al., 2001). За даними Н.М.Мухарлямова (1990), поширення кардіоміопатії серед дорослих досягає 40-60 випадків на 100 тис. населення на рік, а кількість випадків які було діагностовано становить 7,78 на 100 тис. населення на рік (Miura et al., 2002).. У дитячому віці це захворювання виявляється рідше, але його поширення поступово зростає і становить 10 випадків на 100 тис. населення на рік (Ferencs, Neill, 1992).
Незважаючи на досягнення сучасної медицини в розробці методик лікування кардіоміопатії, смертність при даному захворюванні залишається високою (В.С.Приходько, О.О.Рига, 1999; Н.М.Мухарлямов, 1990; К.М.Амосова, 1998; McKenna, Behr, 2002; Pinamonti et al., 2002). Перебіг кардіоміопатії у дітей характеризується скудністю субєктивної симптоматики і нерізко вираженими обєктивними проявами захворювання (В.І.Сербін і співавт., 1997; Nugent et al., 2001). При цьому відсутні чіткі критерії діагностики даної групи захворювань, що часто призводить до неправильної та несвоєчасної діагностики, пізнього лікування, розвитку хронічної серцевої недостатності й зниження якості життя не тільки хворого, а й членів його сімї, ранньої інвалідизації хворого (М.М.Коренєв, Л.Ф.Богмат та інш.,1999; 2000).
Враховуючи збільшення кількості випадків кардіоміопатії серед дитячого населення і високий рівень смертності при цьому захворюванні, а також відсутність досить чітких діагностичних критеріїв, вважаємо, що існує необхідність їх розробки, а також створення алгоритму диференціальної діагностики кардіоміопатії, який грунтується на неінвазивних методах дослідження.
ЗВЯЗОК РОБОТИ З НАУКОВИМИ ПРОГРАМАМИ, ПЛАНАМИ, ТЕМАМИ. Дисертаційна робота виконана згідно з планом науково–дослідних робіт кафедри педіатрії №4 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, і є фрагментом комплексної державної бюджетної теми “Розробити та впровадити діагностичні критерії різних клінічних варіантів перебігу кардіологічних захворювань у дітей” (номер держреєстрації 0197U006118) .
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Клініко-інструментальні особливості перебігу та ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА діагностика кардіоміопатіЇ у дітей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок