Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ: СТАН ТА НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ

Загрузка...

МОВНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ: СТАН ТА НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ

Назва:
МОВНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ: СТАН ТА НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
ЗАБЛОЦЬКИЙ Володимир Валентинович
УДК 340.15:342.725 (477)
МОВНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ:
СТАН ТА НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
КУЦЬ Олексій Маркович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри політології
Офіційні опоненти: | доктор соціологічних наук, професор
ПІРЕН Марія Іванівна,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
професор кафедри політології (м. Київ)
кандидат політичних наук, доцент
КАЛИНОВСЬКИЙ Юрій Юрійович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
доцент кафедри філософії (м. Харків)
Провідна установа: | Київський національний університет, кафедра політології, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 8 червня 2007 р. о 13.30 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.22 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий 7 травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Куц Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У роки незалежності Україна час від часу відчуває потрясіння, пов’язані з політизацією нерозв’язаних базових культурно-цивілізаційних (зокрема, мовної) проблем. Замовчування або відкладання на майбутнє їхнього всебічного обговорення не можуть бути ефективними стратегічно, хоча не рідко видаються привабливими щодо тактичних планів. Мовне питання, яке визначене Законом України “Про основи національної безпеки” (2003 p.) пріоритетним загальнодержавним інтересом, постає одним із значущих у політичному дискурсі. Відсутність досконалої законодавчої та нормативної бази і політичної волі державної влади не сприяють активізації мовної політики, внаслідок чого українське суспільство поділилося на україномовні та російськомовні регіони. Дискусії щодо проблем інституціоналізації двомовності та “насильницької українізації”, парадоксальним чином поєднуючись із твердженнями про “повзучу русифікацію”, набувають гострого політичного змісту і впливають не тільки на відносини між найчисленнішими етноспільнотами країни – українцями й росіянами – взаємовідносини між якими визначають стабільність суспільства, але й на можливості маніпулювання політиками мовним фактором на внутрішньодержавному й міждержавному рівнях. Тому політологічна експлікація мовної політики є нагальною потребою часу, позаяк саме засобами політичних наук можлива рефлексія над мовно-політичними концепціями, які суттєво відрізняються в аналізі одного й того ж об’єкту. В окресленому контексті видається вельми актуальним виявлення тих фундаментальних засад та основоположних характеристик мовної політики, виходячи з яких можливе розуміння її сутності, а також тих умов, які сприяють її становленню та розвитку.
Постановка проблеми спирається на результати наукових досліджень у різних галузях соціально-політичного знання. Дослідження мовно-політичних процесів базується на філософсько-політичних поглядах відомих мислителів минулого (Платон, Арістотель, Н.Макіавеллі, І.Кант, Г.Гегель та ін.).
Значний інтерес для дослідження становлять фундаментальні праці, які є теоретичним надбанням світової етнополітичної думки (П.Альтер, У.Альтерматт, Б.Андерсон, О.Бауер, П. ван ден Берг, М.Бердяєв, П.Р.Брас, Р.Брумбейкер, Е.Гельнер, Л.Гумільов, Дж.Де-Вос, В.Кимлічка, С.Лур’є, Е.Ренан, Е.Сміт М.Хрох, К.Хюбнер, Е.Ян та ін.). У контексті досліджуваної теми особливу цінність мають концепції сучасних зарубіжних авторів (Ф.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОВНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ: СТАН ТА НАПРЯМИ ОПТИМІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок