Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАСТИВОСТІ ХІМІЧНО МОДИФІКОВАНИХ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ КРЕМНЕЗЕМІВ З ГІДРОФІЛЬНО-ГІДРОФОБНОЮ ПОВЕРХНЕЮ

ВЛАСТИВОСТІ ХІМІЧНО МОДИФІКОВАНИХ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ КРЕМНЕЗЕМІВ З ГІДРОФІЛЬНО-ГІДРОФОБНОЮ ПОВЕРХНЕЮ

Назва:
ВЛАСТИВОСТІ ХІМІЧНО МОДИФІКОВАНИХ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ КРЕМНЕЗЕМІВ З ГІДРОФІЛЬНО-ГІДРОФОБНОЮ ПОВЕРХНЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ
Кузема Павло Олександрович
УДК 544.7
ВЛАСТИВОСТІ ХІМІЧНО МОДИФІКОВАНИХ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ
КРЕМНЕЗЕМІВ З ГІДРОФІЛЬНО-ГІДРОФОБНОЮ ПОВЕРХНЕЮ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні НАН України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Огенко Володимир Михайлович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Картель Микола Тимофійович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України,
заступник директора з наукової роботи
кандидат хімічних наук
Тельбіз Герман Михайлович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського
НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа – Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України
Захист відбудеться ” _10__” червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01 в Інституті хімії поверхні НАН України за адресою: 03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України за адресою: 03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17.
Автореферат розіслано “5” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення нових матеріалів є одним із важливих напрямів сучасних наукових досліджень. Особливе місце в цій галузі науки займає хімічне модифікування поверхні твердих речовин, яке дає змогу направлено змінювати їхні фізико-хімічні властивості. Такий підхід дозволяє задовольняти підвищені вимоги до одержання нових високоефективних та селективних адсорбентів, каталізаторів, біологічно активних речовин, загусників дисперсійних середовищ, наповнювачів полімерів.
Серед матеріалів, що потенційно придатні як носії або вихідні речовини для направленої зміни природи поверхні, перспективним є пірогенний кремнезем, завдяки високій питомій поверхні (175-380 м2/г), однорідності, чистоті, низькій теплопровідності та високій адсорбційній здатності. Його будову та хімію поверхні детально досліджено та представлено у багатьох наукових працях. Аналіз літератури показує, що останнім часом зростає інтерес до пірогенних кремнеземів як перспективних матеріалів для медицини, зокрема ентеросорбентів, стабілізаторів лікарських форм, носіїв біологічно активних речовин.
Одним із способів підвищення ефективності та розширення сфери використання кремнеземів є гідрофобізація їх поверхні шляхом заміщення гідроксильних груп на органічні або елементоорганічні. Проте не завжди повне заміщення гідроксильних груп є доцільним у різних аспектах. В багатьох випадках існує певне співвідношення гідрофільних та гідрофобних груп на поверхні кремнезему, яке надає йому оптимальні властивості. Однак, незважаючи на велику кількість літературних даних, аналіз впливу співвідношення гідрофільних та гідрофобних груп поверхні кремнезему на його фізико-хімічні властивості, у тому числі по відношенню до біомолекул, не є завершеним.
Залучення хімічних уявлень для створення нових матеріалів для сучасної твердотільної електроніки, екології, біології та інших галузей науки і техніки в основному базується на тонкому регулюванні перебігу відповідних реакцій як за швидкістю, так і за просторовою локалізацією. Вже формується новий напрям хімії – молекулярне конструювання, тобто створення хімічними методами нанорозмірних структур. Одержання наноструктур включає процес впорядкованого “збирання” кластерів з окремих атомів або груп атомів. Створення таких структур є наслідком цілеспрямованих поверхневих хімічних процесів за рахунок використання різної реакційної здатності функціональних груп. Пірогенний кремнезем є перспективною та зручною матрицею для синтезу поверхневих нанокластерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВЛАСТИВОСТІ ХІМІЧНО МОДИФІКОВАНИХ ВИСОКОДИСПЕРСНИХ КРЕМНЕЗЕМІВ З ГІДРОФІЛЬНО-ГІДРОФОБНОЮ ПОВЕРХНЕЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок