Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1917 р.)

Загрузка...

РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1917 р.) / сторінка 13

Назва:
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1917 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,85 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Політика уряду сприяла процесу диференціації селянства України і зміцненню економічного господарства сільських підприємців за рахунок оренди, купівлі нових земель, скуповування надільних земель зубожілого і розореного селянства, перетворення господарства в товарне, що регулювалося кон’юнктурою товарно-грошових відносин;
-
спеціалізація виробництва, суспільний поділ праці і зростання товарно-грошових відносин сприяли розвитку і залученню селянства до кооперації; на селі кооперативний рух допомагав підприємцям продавати на вигідних умовах свої сільськогосподарські продукти і купувати вдосконалені знаряддя праці. Кооперативні заклади, підтримувані державними банками та земствами, надавали велику допомогу заможному селянству, в тому числі підприємцям;
-


у розвитку і становленні заможного фермерського господарства важливу роль почали відігравати банки, які надавали кредити і позики, та ощадно-позичкові товариства. Для незаможних селян організовувались кустарні промисли, які допомагали отримувати селянам додаткові заробітки. Внаслідок швидкого зростання заможності вищої групи селянства процес обезземелення селян нижчої групи відбувався досить інтенсивно, що спричиняло аграрне перенаселення і породжувало дешеву робочу силу як для промисловості, так і для поміщицьких економій та заможних господарств сільських підприємців;
-
столипінська реформа сприяла розвитку капіталізму в сільському господарстві: посилила товарообіг, продаж надільної землі, ще більше поглибила диференціацію на селі, підштовхувала до більш раціонального ведення господарства, внаслідок чого зростала товаризація селянського господарства, збільшувався експорт хліба;
-
на Лівобережній Україні аграрна реформа Столипіна мала успіх. Вона сприяла розвитку і формуванню заможних селянських господарств, впровадженню виробничих відносин, при яких селянин-підприємець, охоплений духом змагання, був зацікавлений у зростанні власного прибутку. Завдяки реформуванню аграрної сфери економіки значно підвищилася товарність господарювання на Лівобережжі, що дозволило за обсягами продажу продукції землеробства на європейському ринку тримати першість серед інших регіонів Російської імперії;
-
у роки Першої світової війни почався занепад сільськогосподарського виробництва через нестачу робочої сили, скорочення кількості кінського поголівя тощо. Внаслідок нестачі палива і сировини значно зменшилося виробництво сільськогосподарських машин та інвентарю. Виробництво продуктів обмежувалося лише необхідністю для прохарчування родини. Загалом селяни-підприємці втратили довіру до влади, намагаючись самотужки або, об’єднуючись у кооперативи, шукати вихід із скрутного становища.
Аналіз особливостей становлення і розвитку сільського підприємництва в умовах формування капіталістичних відносин у сільській місцевості Лівобережної Україні наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. дає підстави обґрунтувати деякі практичні рекомендації, що у розгорнутому вигляді сформульовані у висновках дисертації.


СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
Статті в наукових фахових виданнях
1. Кравець Ю.А. Тенденції розвитку деяких галузей аграрного сектору Луганщини в кінці ХІХ – на початку ХХ століття в контексті становлення підприємництва // Історичні записки. Збірник наукових праць. Вип. 2. – Луганськ: Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2004. – С. 128-136.
2. Кравець Ю.А. Соціальне розшарування селян та зародження сільського підприємництва на Лівобережній Україні (в кінці ХІХ – на початку ХХ століття) // Історія української науки на межі тисячоліть: Зб. наук. праць. Вип. 20. – К., 2005. – С. 93-102.
3. Кравець Ю.А. Вплив столипінської аграрної реформи на розвиток сільського підприємництва Лівобережної України в 1906-1914 рр. // Історичні записки. Збірник наукових праць. Вип. 7. – Луганськ: Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2005. – С. 123-134.
4. Кравець Ю.А. Сільське підприємництво Лівобережної України в умовах інтенсивного формування ринкових відносин в кінці ХІХ – на початку ХХ століття // Історичні записки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-і рр. ХІХ ст. – 1917 р.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок